Līgo Līksnā

AKTUĀLI

Līgo diena Līksnā sākās ar sportiskām aktivitātēm, jo tika izspēlēts Līgo kauss pludmales volejbolā. Šogad sacensībās piedalījās rekordliels komandu skaits - 23. Dalībnieki ieradās ne tikai no Daugavpils novada un Daugavpils, bet arī no Rīgas, Siguldas, Krāslavas, un Ilūkstes.

Spraigā cīņā visas dienas garumā notika spēles, un rezultātā 1. vietu ieguva komanda "Cietie rieksti" no Rīgas. 2. vietu - "Vasarnieki" no Rīgas. 3. vietu - Voroņko un Timofejevs no Siguldas un jāatzīmē arī 4. vietas ieguvējus komandu "Nike" no Daugavpils, jo tajā spēlēja puiši, kas vecuma ziņā bija paši jaunākie. Nominācijā "Stiprākais sitiens" tika apbalvots D. Meinerts no Sventes un nominācijā "Labākais aizsardzībā" - M. Šalkovskis no Siguldas.

Arī šogad pasākuma laikā sportiskajās aktivitātēs varēja piedalīties ikkatra ģimene, jo darbojās piepūšamās atrakcijas un notika dažādas jautrās stafetes un konkursi. Sacensību organizatori bija parūpējušies par vērtīgām balvām uzvarētājiem, kā arī pārējiem dalībniekiem.

Tuvojoties vakaram, Muižas parkā pulcējās līgotāji uz lustīgu līgošanu, kuru ar jestrajām dziesmām latgaliešu valodā uzsāka S. Ulpe un Daugavpils teātra dziedošie aktieri.

Tad kā jau katru gadu ierasts ar ziedu pušķiem, kuros bija salasītas Jāņu zāles, tika sveiktas Līgas un Jāņi ar ozolu vainagiem. Tikai šoreiz tiem bija jāzina Līgo svētku tradīcijas, lai atbildētu uz jautājumiem.

Turpinājumā sekoja Uguns šovs, kas visos klātesošajos radīja sajūsmu par to, kā ,it kā spēlējoties ar uguni, var radīt kaut ko tik skaistu. Šova beigās J. Mihailovs, šī šova radītājs, aizdedzināja arī Līgo ugunskuru, kurš dega visu nakti un sildīja tos, kas bija nosaluši. Pēc ugunskura iedegšanas visi tika cienāti ar miezīti, ko darināja līksnietis Andris Kevišs, un trim siera šķirnēm, ko bija sasējusi Regīna Tenisa. Paldies, viņiem abiem!

Vēl šajā vakarā notika 3. latgaliešu skrējiens kažokos, kas, protams, raisīja jautrību gan mazajos, gan lielajos.

Un visas nakts garumā līdz rīta ausmai spēlēja grupa "Warm House" un Dj Gatis.

Liels paldies, par dalību pasākuma organizēšanā Līksnas pagasta pārvaldes darbiniekiem, M. Korsietam, E Viļimovam, A Rokjānam. Gaidīsim visus ciemos nākamajos Līgo svētkos!

Maļinovas pagastā ielīgoja ar koncertu un lielo pagasta ugunskuru