Lieldienās Maļinovā gāja rotaļās

Kultūra

Otrajās Lieldienās Maļinovas pagasta saieta namā notika Lieldienu pasākums, uz kuru pat lietus nespēja atturēt ierasties pagasta bērnus, jauniešus un viņu vecākus. Pasākuma apmeklētāji iepazinās ar dažām Lieldienu tradīcijām un kopā gāja olu rotaļās. Ripinot olas, bērni sacentās, kurš tās tālāk aizripinās, jo, kā vēsta sena latviešu tradīcija, tas, kurš tālāk aizripināšot savu olu Lielajā dienā, tam būšot auglīgāks un veiksmīgāks nākamais gads.

Pasākuma noslēgumā bērniem un jauniešiem bija sagatavots pārsteigums - bija jāatrod pazaudētās olas. Kad olas bija atrastas, tad visi svētkus varēja noslēgt ar mielastu - karstu tēju ar svētku kliņģeriem.

Jeļena Vasiļjeva
Maļinovas saieta nama vadītāja

 

 

Raiņa māja Berķenelē izglītības iestādēm piedāvā Muzeja stundas