Laucesas pamatskolas skolēni – Lūznavas muižā

Izglītība

Š.g. 26.maijā  Laucesas pamatskolas 7.kl, 8.kl. un 9.kl. skolēni bija mācību ekskursijā „Skolas soma” projekta ietvaros Lūznavas muižā. Tā ir skaista, veca ēka netālu no Rēzeknes, celta 20.gs. sākumā.

Lūznavas muiža bija ievērojams kultūras centrs Latgalē. Slavena kā Kerbedzu ģimenes vasaras rezidence un mākslas un atpūtas centrs, uz kuru strādāt un atpūsties brauca gan pazīstami, gan jauni un talantīgi mūziķi, literāti, mākslinieki un tēlnieki.

1977. gadā ēkai tika piešķirts valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss.

Gida pavadībā skolēni devās ekskursijā  pa muižu, un parku.  Parkā  viņi apskatīja mākslinieku veidotās skulptūras, retos kokus. Bija jāizpilda uzdevums – sameklēt objektus muižas dažādās vietās un tos atzīmēt darba lapā. Skolēniem ļoti patIka uzdevumi, kur viņi varēja būt arī inženieri un būvēt tiltus.

Saulains laiks un skaista vieta veicināja labu garastāvokli.

Ekskursijas laikā iegūtās zināšanas noderēs mācību procesā: vēstures, vizuālās mākslas un sociālo zinību stundās.

Skolotāja Tatjana Terentjeva

Baltie galdauta svētki Lāču pamatskolā