Laucesas pamatskolas skolēni ceļo ar „Latvijas skolas somu”

Izglītība

Š.g. 13.aprīlī projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 1.-4.klašu (c. Mirmijs un PĪV Silene) skolēni devās mācību ekskursijā uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas ir viens no vecākajiem un lielākajiem muzejiem Latgalē. Gide stāstīja, kā cilvēki dzīvoja agrāk pilsētā, par viņu nodarbošanos. Skolēni apskatīja ekspozīcijas, kuras saistītas ar mūsu pilsētu Daugavpili. Viena no ekspozīcijām varēja apskatīt dažādas monētas.

Ekskursijas beigās skolēniem tika piedāvātas skaistas jugendstila cepures, bija iespēja arī nofotografēties.

Pēc tam skolēni piedalījās muzejpedagoģiskā nodarbībā ,,Jugendstila mode.” Viņi noskatījās prezentāciju, iepazinās ar jugendstila modi, spēlēja interaktīvo spēli. Ar aizrautību nodarbības praktiskajā daļā skolēni izgatavoja sev krāsainas grāmatzīmes. Skolēniem par grāmatzīmēm bija īpašs prieks un gandarījums. Iegūtās zināšanas noderēs arī mācību procesā.

Skolotāja Marija Petrovska

Latvijas Fizikas festivāls