Latvijas Fizikas festivāls

Izglītība

Lāču pamatskolas 9. klases komanda “ Čučumuiža”  divu mēnešu garumā sacentās fizikas uzdevumu risināšanā un  erudīcijas konkursā “Fizmix Eksperiments”. Konkurss finišēja šī gada 15. aprīlī  Latvijas Fizikas festivāla laikā. Kopīgs komandas darbs bija sekmīgs un komanda tika uzaicināta  uz “FIZMIX Eksperiments 2023” pusfinālu Rīgā. Vissaistošākais jauniešiem (Aleksandram, Alīnai, Alisijai, Viktorijai un Maksimam) bija mājas darbs  - hidrauliskās “rokas” izgatavošana, ar kuru vajadzēja demonstrēt uzgriežņu  pārvietošanu.  Konkurence Latgales novadā bija liela -  40 komandas,  arī uzdevumu bija daudz – gan teorētisko, gan praktisko.  Vissmagākos uzdevumus vajadzēja risināt pusfināla laikā Rīgā, nedaudz ietrūka laika. Komandai līdzi devās atbalstītāji – skolēni, kuri piedalījās un guva šogad uzvaras novada olimpiādēs.  Festivāla laikā varēja  piedalīties  arī dažādās aktivitātēs, kā arī baudīt grupas “Carnival Youth” koncertu. Festivālu organizēja Latvenergo, Valsts izglītības satura centrs un vēl daudz citu atbalstītāju. Visi pusfinālisti saņēma sponsoru sarūpētas balvas.

Lāču pamatskolas fizikas skolotāja Iveta Meškovska

VENDEN bērnu zīmējumu konkursā balvas arī Augšdaugavas novada bērniem