Latviskā dzīvesziņa kalupieša Antona Salīša darbos

Kalupes pagasts

Rudens mēnešos Kalupes pagasta pārvaldes ēkā bija skatāma Antona Salīša darbu izstāde  ”Latvju rakstu zīmes un krāsu ritmi”. Izstādes darbu autoram, Antonam Salītim, aizraušanās ar senajām latvju zīmēm sākās 2007. gadā, kad dzīvesbiedre Monika nopirka nelielu meldru dekoru, un viņam radās vēlēšanās to izgreznot. Šim nolūkam tika studēta arī atbilstoša literatūra. Lielākais palīgs un domubiedrs šajā nodarbē bija tieši Monikas kundze. Vairāku gadu laikā  tapuši 200 darbi, kas ir atšķirīgi, interesanti, skaisti un iepriecina ikvienu skatītāju.

Gaumīgie krāsu un zīmju salikumi skatītājam liek apstāties, iedziļināties un  aizdomāties. Izstādē varēja sajust latvju rakstu zīmju spēku, kas izstaro siltumu un harmoniju. Izstādes telpa tika aizpildīta ar piesātinātām krāsu gammām. Šie spēcīgie un reizē nomierinošie, iedvesmas un dziļas latviskas būtības pilnie darbi radīja pozitīvo auru, bet krāsu salikumi aizveda skatītājus gadalaiku krāsu virpulī.

Mēs katrs spējam baltākos brīnumus radīt –

No zieda, no vārda, no krāsas, no vēja, no skaņas.

Mēs katrs protam to tālāk dot

Mīlot un atbildes neprasot!

Teksts, foto: Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja Inita Ivdra

Kino vakars Kultūras centrā “Vārpa”