Latvijas svētku noskaņas Kalupē

Kalupes pagasts

Kalupiešus 3.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas priekšvakarā, pagasta pārvaldes organizētajā svētku pasākumā sagaidīja  “Mazā Pasaciņa” (Paula Grigorjeva).  Pirms valsts svētkiem “Mazā Pasaciņa” aicināja katram pasākuma dalībniekam padomāt: “Vai pasaciņa nav mūsu Latvija? Vai tā nav mūsu Latvija, kas jāj un jāj, un neapstājas, jo mūsu sirdīs nav tai māju? Vai mēs sākam padoties lielajam Nekam? Viss samākslotais aprij tīro un patieso. Vienīgi kāda tuva cilvēka aiziešana mums liek caur sāpēm atvērt acis un paraudzīties uz dzīvi savādāk…”

Pasākuma vadītāja Sanita Grigorjeva aicināja sapņot, fantazēt kā pasaciņai, sajust prieku, cieņu vienam pret otru, redzēt prieka atblāzmu to cilvēku acīs, kas piedzīvojuši pēckara laikus, pieminot kritušos, ieskatīties nākotnē, būt drošībā un svinēt svētkus!

Svētku noskaņu ar dziesmām, dejām, rotaļām un tautasdziesmu minējumiem radīja Kalupes un Ambeļu pagasta amatiermākslas kolektīvi.

Kalupes pagasta pārvaldes vadītāja novēlēja visiem klātesošajiem skaistus un mierīgus Latvijas svētkus un aicināja uz svētku mielastu.

Atverot savu sirdi, uzklājot Baltu galdautu, kopīgi var izjust svētku noskaņu !

Paldies Andrejam Kalugam un Vladimiram Smilginam par atbalstu pasākuma organizēšanā.

Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja Inita Ivdra

Baltā galdauta svētki Medumos