Baltā galdauta svētki Medumos

Kultūra

4. maijā medumieši pavadīja draudzīgi, savas ģimenes lokā par godu Latvijas valsts Neatkarības atjaunošanai. Pasākuma mērķis bija apvienot ģimenes, pavadīt laiku kopā darot vienu darbu. Sešas ģimenes piedalījās svētku galda noformējuma konkursā “PIE BALTĀ!”. Visi galdi bija uzklāti ar baltiem galdautiem. Katrai ģimenei bija uzdots uzdevums, 30 minūšu laikā, tematiski noformēt savu galdu svinībām. Katra komanda izvēlējās gadalaiku un klāja savu galdu. Gala rezultāts bija  neatkārtojams, dažas idejas  bija kolosālas. Piemēram, šašliks uz Līgo svētkiem bija no popkorna, bet Lieldienu oliņas no piepūšamiem baloniem.  Katra komanda saņēma patīkamas balvas, bet pēc balsošanas rezultātiem uzvarēja Muštavinsku ģimene ziemas tematikā uzklāto galdu. Konkursa laikā skatītāji piedalījās radošajā darbnīcā ar Diānu (rokdarbu pulciņš "Kaleidoskops"). Veidoja skaistas puķes no salvetēm, kuras var izmantot kā galda dekoru.

Pēc pasākuma visi sapulcējās pie skaisti uzklātiem galdiem, padzēra tēju un paēda saldumus. Muzikālo noskaņojumu organizēja Sventes vidusskolas audzēkņu popgrupas “Pozitīvs” un “Presto” un  instrumentālais ansamblis “Con brio” (vadītāja Nataļja Ogurcova).

Paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos un korelativitāti.  Paldies visiem, ka atnācāt uz Baltā galdauta svētkiem! Tie ir svētki, kas palīdzēs cilvēkiem sajust savas dzimtās vietas patriotismu, sajust, ka viņi ir savas Latvijas pilsoņi. Tas nāk no sirds!

Latvija, Tu esi mana Latvija.
Zeme, kurā dzimu, dzīvoju, un dzīvošu.
Tā ir mana Tēvzeme, mans gods un lepnums… / Daniels Balodis/

Sagatavoja: Medumu pagasta Kultūras darba vadītāja Anita Drozdova

Ģimenes diena Ilūkstē