Latvijas simtgadei atjaunota liepu aleja Ambeļos

AKTUĀLI

Ambeļu pagasta darbinieki un iedzīvotāji pulcējās, lai veiktu pagasta liepu alejas atjaunošanas darbus un papildinātu to ar jauniestādītiem kokiem Latvijas simtgadei.

Senā Ambeļu liepu aleja ir pagasta vizītkarte, - tā ir gan vēsture, gan lepnums. Katrs pagasta iedzīvotājs ar pārliecību var teikt, ka tā te ir bijusi vienmēr. Saskaņā ar bibliotēkas novadpētniecības materiāliem ir pamats uzskatīt, ka šo aleju 19. gadsimta beigās iestādījis Ambeļu muižas īpašnieks.

Cik gan izmaiņu tā ir piedzīvojusi visu šo gadu garumā – to ir ietekmējuši dažādi ārējie faktori, piemēram, dabas parādības, ceļu satiksmes negadījumi, vandālisms. Ambeļu pagasta vadība pieņēma lēmumu veikt alejas atjaunošanu. Darbi tika izdarīti vairākos posmos, kas ilga dažus gadus – tika izgriezti bīstamie koki, veikta jaunaudzes kopšana, stādmateriāla sagatavošana, stādu izkārtojuma noteikšana un stādīšana. Vērojot stādu augšanu, nepārtraukti tiek īstenota panīkušo koku kontrole un to aizstāšana ar jauniem. Šis process tiek kontrolēts kopš 2011. gada un tajā ir iesaistīts daudzu cilvēku darbs.  Šajā periodā kopumā iestādīti aptuveni 200 stādi.

Latvijas valsts simtgadi sagaidot, tiek īstenots alejas atjaunošanas darbu noslēguma posms, lai tā arī turpmāk priecētu pagasta iedzīvotājus un viesus. Ceram, ka arī mūsu pēctečiem izdosies šo aleju saglabāt.

Ambeļu pagasta pārvaldes kolektīvs izteic milzīgu pateicību pagasta iedzīvotājiem par palīdzību darbā.

Informāciju sagatavoja:
bibliotēkas vadītāja Zoja Rubene

Nīcgales pagasta svētki. Baltā galdauta svētki. Pavasara gadatirgus.