Lasīšanas veicināšanas aktivitātes Skrudalienā

Pašvaldība

Skrudalienas pagasta bibliotēka daudz strādā, lai piesaistītu bērnus grāmatu lasīšanai, lai ieinteresētu viņus biežāk apmeklēt bibliotēku, lai izvēlētos sev piemērotu grāmatu, atrastu draugus, attīstītu radošās spējas, paplašinātu redzesloku un atpūstos. Tāpēc mācību laikā vienu reizi mēnesī, bet vasaras laikā katru nedēļu, notiek radošās darbnīcas ar dažādām lasīšanas veicināšanas aktivitātēm.

Bērni veidoja eņģeļus, ar datora palīdzību atbildēja uz viktorīnas jautājumiem par grāmatām, daudz ko uzzināja par grāmatu vēsturi, spēlēja, taisīja atklātnes, spēlēja galda spēles, lasīja, runāja par mīļākām grāmatām, veidoja māmiņām puķu pušķus, runāja par grāmatu nozīmi, kāpēc cilvēki lasa, kādas grāmatas interesē bērnus, mācījās izmantot elektronisko grāmatu kopkatalogu, atrast tajā vajadzīgo grāmatu, kā arī bija pievērsta uzmanība internetdrošībai.

Lieldienas noritēja ļoti interesanti un jautri, Lieldienu zaķi, šokolādes olas, konfektes - balvas par uzvaru dažādos konkursos, bērni uzzināja Lieldienu tautas tradīcijas, dziesmas, mīklas un ticējumus, izvēlējās grāmatas.

Maijā bija Mātes diena un valsts valodas svētki. Māmiņa un valoda ļoti svarīgas un nepieciešamas mūsu dzīvē. Bija jautri kopā sadarboties, veidojot dāvanas, spēlējot un rakstot dzejoļus par māmiņu. Latvijas neatkarības atjaunošanas dienai veidoja atklātnes “Latvijai 100”, izmantojot valsts simbolus.

Bērnu svētkos bija jautri piedalīties konkursos, paplašināt savu redzesloku, sazināties ar draugiem, uzzināt jaunus autorus un grāmatas, uzzināt, kā atrast bibliotēkā vajadzīgo grāmatu.

Izstādēs varēja uzzināt par Ziemassvētku, Meteņu, Lieldienu, Līgo svētkiem, par Skrudalienas pagasta izciliem cilvēkiem, par Rūdolfa Blaumaņa, Ārijas Elksnes, Imanta Ziedoņa un citu autoru darbu un dzīvi.

Jūnijā bibliotēkā  bērni sacentās grāmatu skaļā lasīšanā, veidoja rotaļlietas, spēlēja galda spēles, veidoja skaistus ziedus un pušķus, atšifrēja ziņas, šifrēja savus  paziņojumus, krāsoja, zīmēja, spēlēja, uzzināja Līgo svētku tautas tradīcijas, dziesmas, mīklas un ticējumus.

Paldies visiem par piedalīšanos!!! Augustā tiksimies bērnu nometnē un bibliotēkā!

Informāciju sagatavojusi:
E.Griškjāne
Skrudalienas pagasta bibliotēkas vadītāja 

 

 

Konkurss “Sakoptākais mežs” - pieteikšanās līdz 29. jūnijam