Lāču pamatskolas panākumi Starptautiskajā konkursā “Lidice”

Izglītība

Katru gadu Latvijā notiek starptautiskais vizuālās mākslas konkurss “Lidice” un katru gadu Lāču pamatskolas skolēni aktīvi piedalās šajā konkursā, ka arī saņem godalgotas vietas.

Šogad konkursa tēma bija MUZEJS. Muzejs ir dzīvs organisms ar īpašu iekšējo struktūru. Tās darbā ir iesaistīti vairāki cilvēki. Zinātnieki, naktssargi, arhivāri, kuratori... un visbeidzot, apmeklētāji. Mūsu audzēkņiem ļoti iepatīkas šī tēma, ar lielu aizrautību vizuālās mākslas pulciņa audzēkņi veidoja savas skices, izdomāja savus muzejus, diskutēja par to, kas ir Muzejs un dažādas tehnikās gleznoja savus darbus. Un konkursa rezultāti ļoti iepriecināja mūs! 8.klases skolniece Sofja Koroļkova ar savu darbu “Maiju civilizācijas dārgumi” kļuva par konkursa laureātu! Kopumā konkursa žūrija saņēma 776 darbi no visiem Latvijas novadiem! Un no tiem tālāk ceļam uz 50. Starptautisko bērnu mākslas izstādi Čehijā, tika izvirzīti 189 mākslas darbi.

Apsveicam Lāču pamatskolas skolnieci Sofju Koroļkovu ar uzvaru!

No 2022. gada 25. janvāra līdz 4. februārim Dzelzceļa muzejā, Rīgā, ir apskatāma Latvijas laureātu mākslas darbu izstāde Lidice – 2022. Var arī apskatīt konkursa digitālo katalogu - https://www.intereses.lv/wp-content/uploads/2022/01/Lidice_katalogs_2022.pdf Pēc izstādes noslēguma visi laureātu darbi ceļos uz 50.Starptautiskā bērnu mākslas darbu izstādes – konkursa “Lidice-2022 2.kārtu Čehijā, Lidicē.

Autore: Lāču pamatskolas skolotāja Anna Koroļkova

Atceroties 1991. gada barikādes