Lāču pamatskolā patriotu nedēļa “Mana Latvija”

Izglītība

Novembris ir īpašs mēnesis visiem Latvijas iedzīvotājiem, jo katru gadu mēs kopā sanākam, lai atcerētos Lāčplēša dienu un nosvinētu Latvijas dzimšanas dienu 18.novembrī.

Šogad Lāču pamatskolā no 11.11. līdz 17.11. noritēja patriotu nedēļa. Patriotu nedēļa mūsu skolā sākās ar Lāčplēša dienu. Pateicoties iniciatīvai “Skolas soma” 1.-9. klases skolēniem bija iespēja noskatīties diģitālo koncertlekciju “Lāčplēša dienā”. Kopā ar dziedātāju Rūtu Dūdumu-Ķirsi un komponistu Jāni Ķirsi skolēniem bija iespēja paklausīties muzikālo stāstu par Latvijas vēstures notikumiem Lāčplēša dienā, kas šodien tiek svinēta, atceroties un godinot visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti.

Turpinot patriotu nedēļu sākumskolas skolēniem bija organizēta radošā darbnīca, kur viņi varēja iemācīties taisīt aproces. Darbnīcas laikā skolēni padalījās, kā viņi svin Latvijas dzimšanas dienu  savās ģimenēs. Visiem darbnīcas dalībniekiem sanāca skaistas aproces Latvijas karoga krāsās.

5.-9. klases skolēni parādīja savus dziedāšanas talantus dziesmu maratonā “Mana dziesma”.  Kopā ar mūzikas skolotāju Anastasiju Lukašenoku pamatskolas skolēni dziedāja tautas dziesmas, populārākās latviešu dziesmas, kā arī skolas ansambļa un pop-grupas repertuāru.

Tautas deju kolektīva  dalībnieces M. Filatova, V. Razumejeva kopā ar kolektīva vadītāju Ivetu Meškovsku pastāstīja skolēniem par Latvijas tautas tērpiem. Milāna ar Valēriju parādīja kādus tautas tērpus nēsā mūsu tautas deju kolektīva dejotāji, pastāstīja kā rodas tautas tērps, no kādām daļām sastāv un kādos svētkos mūsdienās var  nēsāt tautas tērpu.

1.-4. klases skolēni ar prieku piedalījās rotaļās, bet 5.-9. klases skolēni pārbaudīja savas zināšanas par tautas tērpu vēsturi un detaļām Kahoot viktorīnā.

Patriotu nedēļa Lāču pamatskolā noslēdzās ar svētku pasākumu veltītu Latvijas 104. gadadienai. Par godu Latvijas dzimšanas dienai skolas direktors Andris Meškovskis, direktora vietniece izglītības jomā Zinaīda Šumska un izglītojamo parlamenta prezidente Viktorija Silova iededzināja sveces, lai iedegtu spožu liesmiņu bērnu sirdīs, apmīļotu un dāvinātu spožas gaismiņas mūsu dzimtenei. Pasākuma laikā skolas direktors apsveica izglītojamos, skolotājus svētkos un pasniedza diplomus skolēniem, kuri piedalījās sporta pasākumu ciklā, kas veltīts Lāčplēša dienai “Stiprākais un stiprākā”. Svinīgā pasākumu noslēgumā skanēja dziesma “Es esmu Latvija”. Kopā ar kori šo dziesmu dziedāja visa lielā Lāču pamatskolas ģimene.

Latvija ir mūsu dzimtene. Sirsnīgi sveicam mūsu Latviju tās 104. gadadienā! Strādāsim kopīgiem spēkiem, lai nākotne būtu skaistāka, bet svētki vēl svinīgāki!

Jūlija Semjonova

Tiem, kuri sākuši būvēt, jāpārbauda būvdarbu veikšanas termiņš