Koncertskate “Pavasara dziesma” pulcināja 17 novada vokālos ansambļus

AKTUĀLI

Daugavpils novadā izskanēja ikgadējā vokālo ansambļu koncertskate “Pavasara dziesma”. Dienvidlatgales koru apriņķa virsdiriģenta Jevgeņija Ustinskova vadītā žūrija, kurā iesaistījās vokālās pedagoģes Jolanta Boreiko, Maruta Veļičko un Anita Zarāne, šogad vērtēja 17 vokālos ansambļus.

Pēc žūrijas vērtējuma kolektīviem piešķirti sekojošu kategoriju diplomi: Kalkūnes pagasta bērnu vokālajam ansamblim „Zariņi” (vad. Larisa Sauleviča), Dubnas kultūras nama bērnu vokālā ansambļa „Uguntiņa” jaunākajai un vecākajai grupai (vad. Guna Pētersone), Naujenes kultūras centra bērnu vokālajam ansamblim „Odziņas” (vad. Tatjana Zviceviča), Maļinovas pagasta Saieta nama bērnu vokālajam ansamblim „Avenes” (vad. Aija Ozoliņa), Sabiedriskā centra „Laucesa” senioru vokālajam ansamblim „Prieks” (vad. Sergejs Almakajevs), Salienas pagasta Kultūras nama senioru vokālajam ansamblim ,,Melodija” (vad. Tatjana Čumikova), Kalupes pagasta vīru vokālajam ansamblim “Čvartaks” (vad. Sergejs Almakajevs) – 3. kategorijas diploms; Naujenes kultūras centra senioru vokālajam ansamblim „Dzeipurs” (vad. Zita Nitiša), Višķu pagasta jauktajam vokālajam ansamblim „Koransa” (vad. Marta Bicāne), Kalkūnes pagasta sieviešu vokālajam ansamblim „Pērles” (vad. Brigita Madelāne) un Nīcgales pagasta Tautas nama sieviešu vokālajam ansamblim „Dzirkstelītes” (vad. Žaneta Gasjaņeca) – 2. kategorijas diploms, Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” jauktais vokālajam ansamblim un sieviešu vokālajam ansamblim „Stage On” (vad. Tatjana Vucāne), Višķu pagasta vīru vokālajam ansamblim “Mōls” (vad. Marta Bicāne) un Skrudalienas pagasta Silenes kultūras nama sieviešu vokālajam ansamblim „Līgaviņas” (vad. Rozālija Almakajeva) – 1. kategorijas diploms, savukārt Višķu pagasta Sabiedriskā centra sieviešu vokālajam ansamblim “Anima Corde” (vad. Agate Jermaļonoka) – augstākās kategorijas diploms.

Jevgeņijs Ustinskovs izteica pateicību visiem kolektīviem un to vadītājiem. Skatoties un vērtējot iepriekšējo gadu skates un to rezultātus, žūrijas priekšsēdētājs atzina, ka daudzas kļūdas ir izlabotas.

Augstāko un pirmo kategoriju saņēmušie 5 ansambļi ir izvirzīti uz Latvijas vokālo ansambļu konkursa otro kārtu, kas notiks 10. martā Ilūkstes novada Kultūras centrā.

FOTOGALERIJA

Akordeona mūzikas konkursā piedalījās ŠMMS audzēkņi