Koncertlekcija “Mūsu Maestro. Raimonds Pauls.”

Ilūkste

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Ilūkstes Raiņa vidusskolas skolēni izmantoja brīnišķīgu iespēju februāra mēnesī noskatīties koncertlekciju “Mūsu Maestro. Raimonds Pauls”, kā Valentīndienas dāvanu no SIA “Skoleniem.lv”.

Koncertlekciju vadīja dziedātāja Rūta Dūduma Ķirse un komponists Jānis Ķirsis. Šī virtuālā tikšanās  deva iespēju  ieskatīties Raimonda Paula daiļradē – laikmetā, kurā viņš mācījies un strādājis, veidojies par personību un sasniedzis cienījamu vecumu. Skolēni iepazina Maestro jaunības aizraušanos – klasisko un džeza mūziku, uzzināja, ka arī šodien lielāko laika daļu viņš velta radošam darbam ierakstu studijā un koncertzālēs.

Lasot skolēnu atsauksmes, tika konstatēts, ka visiem skolēniem koncertlekcija patika.

  • Skolēnus pārsteidza komponista vienkāršība un humors.
  • Izbrīnīja vadītāju skaņdarbu atskaņojuma iespējas, dažādojot žanriskās īpatnības.
  • Bija interesanta pieeja, intervējot komponistu.
  • Jaunums skolēniem likās tas, ka ar mikrofona palīdzību iespējams ne tikai mainīt balss tembru, bet to pārveidot arī kora skanējumā.
  • Koncertlekcija skolēnos radīja interesi par klaviermūziku, par komponista personību un kino mūziku, par darbu pie skaņdarbu ierakstīšanas.

Patīkami bija konstatēt, ka skolēni apliecināja: “Mēs varam būt lepni, ka mums ir tāda personība kā Raimonds Pauls.”

Bērnu žūrijas noslēgums Špoģu vidusskolas bibliotēkā