Bērnu žūrijas noslēgums Špoģu vidusskolas bibliotēkā

Izglītība

Aizvadīta kārtējā Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija Špoģu vidusskolā. Tā ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Bērnu literatūras centra  izstrādātā un VKKF atbalstītā lasīšanas veicināšanas programma. Lasītāji piecās vecuma grupās lasa un novērtē grāmatu kolekciju.

Špoģu vidusskolā šajā programmā piedalījās 39 eksperti. Visaktīvākie Bērnu žūrijas lasītāji - sākumskolas skolēni, 1.- 4.klašu posmā piedalījās 21 grāmatu vērtētājs.

Grāmatu gudrība ir kā Saules gaisma, ikviens lasītājs var piepildīt sevi ar šo gaismu un sniegt to tālāk, izstarot. Bieži vien šķiet, ka mūsdienu tehnoloģiju laikmetā vēlēšanās lasīt grāmatas ir samazinājusies, taču tas tā nav – lasītprieks pastāv, bērniem aizvien patīk labas un interesantas grāmatas.

Patiess prieks, ka vairākus gadus Vecāku žūrijas grāmatu lasīšanā un vērtēšanā piedalās Špoģu vidusskolas skolotāji. Skolotāji ar savu degsmi un lasītprieku aizrauj arī skolēnus brīnišķīgajā grāmatu atklājumu un piedzīvojumu pasaulē.

Noslēguma pasākumā Bērnu žūrijas dalībnieki iepazinās ar visaugstāk novērtētajām grāmatām Špoģu vidusskolā. 1.-2. klašu grupā visaugstākais vērtējums T.Oževičas grāmatai “Ko dara jūtas?“, 3.-4. klašu grupā bērniem vislabāk patika D.Ozoliņas grāmata “Pandēmijas detektīvi”, 5.-7. klašu grupā visaugstāk tika novērtēta Ž.Frīnsa grāmata “Sestklasnieki neraud”, 8.-12. klašu grupā D.Vigānas grāmata “No un es”. Vecāku žūrijas vērtējumā visaugstāko vērtējumu guva A.Kalnozola grāmata “Kalendārs mani sauc.” Skolēni atbildēja uz jautājumiem par izlasītajām grāmatām, dalījās iespaidos par piedāvāto  kolekciju, kā arī saņēma pateicības un dāvanas, ko sarūpējis Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs. Vairāki skolēni izteica vēlmi piedalīties Bērnu žūrijā arī nākamgad, kā arī apņēmās aicināt savus klases biedrus, vecākus un vecvecākus piedalīties aizraujošajā grāmatu lasīšanas piedzīvojumā.

Špoģu vidusskolas bibliotekāre Ingrīda Kolosovska

Aizgavēņa lustes Naujenes pamatskolā