Karsti, skanīgi, garšīgi, krāsaini un dažādi noritēja Demenes pagasta svētki!

AKTUĀLI

19. augustā tika svinēti Demenes pagasta svētki ar moto “Dažādība ir mūs spēks un bagātībā”. Svētku ideja bija parādīt, kā neskatoties uz mūsu dažādību (kultūras, vecuma, tautību, reliģijas, interešu, skaņu, garšu u.c.) esam vienoti,  šī vienotība un saliedētība ir mūsu spēks un bagātība.

Svētki tika ieskandināti ar “trokšņaino” braucienu, kurā piedalījās Demenes pagasta inženiertehniska nodrošinājuma nodaļa, Demenes brīvprātīgo glābēju un ugunsdzēsēju biedrība, Demenes Mednieku sabiedriskais centrs, motociklisti (A. Pļiska, G. Trubens, K. Morozovs, E. Rakelis), kuri rādīja dažādus “trokšņus”, Demenes un Laucesas jaunatne, kura sasauca visus uz pagasta svētkiem.

Tad pie pagasta pārvaldes ēkas visus klātesošos sveica Demenes pagasta pārvaldes vadītāja p.i. Visvaldis Ločs un tika pacelts Demenes pagasta karogs, kas nozīmēja - svētki ir atklāti un sākušies.

Laukumā pie Demenes kultūras nama kļuva arvien skaļāk un jautrāk, jo notika dažādas aktivitātes. Sākumā bija iespēja iekustināties zumbas ritmos, ko arī izdarīja bērni. Tad ieradās Valsts Robežsardzes Daugavpils pārvaldes kinoloģi ar dienesta suņiem, pastāstīja un parādīja savu darbu. Svētkos piedalījās arī Daugavpils paraolimpiskie paukotāji Oļegs Garkuls - Gurevičs un Andrejs Šatrevičs, kas stāstīja par savu sporta veidu un demonstrēja to. 

Demenes Mednieku sabiedriskā centra pārstāvji pa to laiku gatavoja zupu, vizināja bērnus ar UAZ “Buhanka” mašīnu. Tie, kas vēlējas, varēja šaut mērķi ar ieroci. Saldumu kārumnieki cienājās ar augļiem un zefīriem šokolādē no šokolādes strūklakas. Pasākuma dalībnieki varēja zīmēt ar krāsu baloniem, uzspēlēt lielās dārza spēlēs, zīmēt ar krāsām, veidot kartona kukaiņus, lēkāt piepūšamajās atrakcijās, pielaikot sev kādu tautas kostīmu, izrotāt sevi ar akvagrimu. Katrs varēja apskatīt Marijas Vingres tautisko jostu izstādi, Maļinovas pagasta bibliotēkas dvieļu – rušniku izstādi, Irinas Romanovskas leļļu kolekcijas izstādi “Leļļu stāsti”.

Ielas tirdziņā svētku apmeklētāji varēja iegādāties sev ko tīkamu: mājas sieru, kūciņas, cepumus, medu, dārzeņus, ziedus, skaistās lietiņas meitenēm un adītus darbus no mūsu čaklajām rokdarbniecēm, kokizstrādājumus no kokgriezējiem un baudīt Aleksandra Boginska ermoņiku spēles melodijas. Apkārt valdīja saliedētība, miers, prieks un laime par kopā būšanu.

Pasākums neiztika arī bez koncerta. Svētku koncertā “Draudzības vainags” piedalījās Daugavpils krievu kultūras centra deju kolektīvs “Uzori” (vad. Arina Popova), Daugavpils baltkrievu kultūras centra deju kolektīvs “Ļanok” (vad. Marina Meduņecka), Daugavpils ebreju kopienas pārstāvis Nataniels Rasnačs un Jelizaveta Karavača.

Koncerta laikā tika pasniegtas pateicības un dāvanas:

  • Valentīnai Gadzānei par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu, nesavtīgu un nozīmīgu aktīvu darbību Demenes pagasta attīstībā, par  profesionālismu, mērķtiecīgu un atbildīgu attieksmi pret saviem darba pienākumiem;
  • Aleksandram Petkevičam par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu, nesavtīgu un nozīmīgu aktīvu darbību Zemgales vidusskolas attīstībā, par  profesionālismu, mērķtiecīgu un atbildīgu attieksmi pret saviem darba pienākumiem;
  • Rolandam Šakalam par sirsnīgu, radošu darbu pagasta iedzīvotāju garīgas dzīves attīstībā, kalpošanu draudzei un  veiksmīgu piedalīšanos Demenes pagasta sabiedriskajā dzīvē;
  • F. Stankevičai, L. Kurilovičai, A. Vasjutenokai, I. Vingrei, V. Iļiško par godprātīgu un nesavtīgu ieguldījumu pārstāvot Demenes pagasta personas ar invaliditāti, to tiesības un intereses.

Svētku dalībniekiem bija sarūpēts cienasts – Demenes tradicionālā putra un veselības tēja, ko sagatavoja biedrība Demenes “Sociālā atbalsta centrs”.

Pasākuma rīkotāji izsaka milzīgu paldies visiem, kuri bija iesaistīti mūsu svētku tapšanā!

Īpašs paldies mūsu atbalstītājiem – SIA Latsweets,  H. Kondratovičam (Z/S "Burtnieki"), A. Pļiskam (“Briģenes māja), A. Bleideram.

Paldies Augšdaugavas novada domei un Demenes pagasta pārvaldei, biedrībai Demenes “Sociālā atbalsta centrs”, Demenes Mednieku sabiedriskajam centram V. Šmeišam un  V. Platkovam, Demenes un Laucesas jaunatnes speciālistei J. Morozovai un jaunietēm – J. Goršentovai, J. Artemjevai, J. Kavačai, V. Puzirevskai, D. Lukšai, P. Skurjatei, N. Poļakovai, Zemgales vidusskolai, Demenes pagasta inženiertehniska nodrošinājuma nodaļai, Tatjanai un Edgaram Veļičko (“Z/S Liepas”), A. Smilginai, un katram, kurš palīdzēja svētku organizēšanas laikā. Paldies tirgotājiem par daudzveidīgo piedāvājumu, māksliniekiem par uzstāšanos. Paldies, visiem iedzīvotājiem un viesiem, kas apmeklēja svētkus un pavadīja šo karsto vasaras dienu kopā ar mums!

Pagasta svētki ir nosvinēti!

Uz tikšanos nākamajos pagasta svētkos!

Olga Zaikovska, Demenes pagasta kultūras nama darba vadītāja

Kalupes seniorus priecē ziedi un mūzika