Kalupes seniorus priecē ziedi un mūzika

AKTUĀLI

18. augusta pēcpusdienā pasākumā ”Sens tik sens ir tas stāsts” pulcējās Kalupes pagasta seniori. Kalupes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Ūbele priecājās redzēt pašus izturīgākos, drosmīgākos seniorus un sveica senioru biedrības ”Čaklās skudriņas” jaunievēlēto vadītāju - kalupieti Viju Legušu. Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aivars Rasčevskis novēlēja senioriem veselību, kā arī būt enerģiskiem un atsaucīgiem. Ar dziesmām un dejām seniorus sveica folkloras kopa “Kolupka” un deju kolektīvs” Leičupe”.

Atskaņojot sentimentālo Raimonda Paula dziesmu “Sens tik sens ir tas stāsts”, seniori domās kavējās savās atmiņās, bet darboties darbnīcā aicināja Līga Vaidere. Pasākuma apmeklētāji apguva seno rituālu - kvēpeklīšu veidošanu, izmantojot pelašķu, kadiķa, vībotnes un piparmētru zariņus, lai dziedinātu, attīrītu un aizsargātu.

Tāpat ciemiņu acis priecēja seno ziedu dāliju izstāde “Dālijas - rudens karalienes”. Pasākuma laikā viesi uzzināja dažādas dāliju audzēšanas nianses, ziedu valodu un horoskopu, pasniegšanas veidu un ziedu krāsu nozīmi. Veidojot ziedu pušķi, izmantojot apgūtās zināšanas, pasākuma vadītāja sveica senioru Alfrēdu Kalēju dzimšanas dienā!

Krāšņie ziedi kļuva par iedvesmu visam pasākumam, mudinot Jāni Ģipteri dziedāt dziesmas par ziediem, kas priecēja senioru sirdis.

Silvijas Baidas gatavoto sieru, pēc senās receptes baudīja ikviens apmeklētājs. Pasākuma noslēgumā visus uzjautrināja Gaigalavas KN amatierteātris ”Apīnis”, izspēlējot Valda Artava dzeju ”Lai ir grūti - dzīvo pilnu krūti!”

Izglītojošs, izklaidējošs un saliedējošs pasākums, Kalupes senioriem radīja sejās satikšanos prieku!

Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja Inita Ivdra

Dārza dekoru meistarklase “No veca jauns”