Karjeras nedēļa Lāču pamatskolā

Izglītība

Tieši pirms rudens brīvlaika visās Latvijas skolās un visā valstī notika ikgadēja Karjeras nedēļa. Šogad Karjeras nedēļas sauklis bija saistīts ar uzņēmējspējām - "Uzņēmējspējas - tavas superspējas". Gan Lāču pamatskolas skolotāji, gan skolēni aktīvi iesaistījās KN aktivitātēs. 1. - 4. klašu skolēni runāja par profesiju daudzveidību un zīmēja vīziju par savu nākotnes profesiju. No darbiem tika veidota radošo darbu izstāde, kuru varēja aplūkot visi skolas izglītojamie.

Audzināšanas stundās arī runājam par karjeras jautājumiem - tika uzaicināti mūsu skolas absolventi, vecāki, kuri stāstīja par savām profesijām, savu pieredzi. Skolēni ar lielu aizrautību pildīja dažādus uzdevumus, pielaikoja "profesijas kurpes". Mums ļoti paveicas, ka tieši šajā nedēļā pie mums ciemos atbrauca Daugavpils Inovāciju centra pārstāvji ar aizraujošam nodarbībām. Skolēni nodarbībās iepazinās ar robottehnika, mehatroniķa profesijām,  mācījās programmēt robotus. Skolēni paši pārbaudīja cik neparasts un sarežģīts darbs ir arhitektiem un inženieriem, jo uzbūvēt izturīgu un drošu ēku izradās ļoti grūti!

7. - 9. klašu skolēni vairāk pētīja uzņēmējspējas, mēģināja saprast ar ko sākt, kā tās attīstīt. Tikt galā ar šo sarežģītu uzdevumu mums palīdzēja gan tiešsaistes pasākumi, kas sagatavoja VIAA (Tiešsaistes izglītojošais pasākums skolēniem – “Mērķtiecīgs jaunietis = veiksmīgs jaunietis” un Tiešraides diskusija “Kāda varētu būt mana profesija?”), gan arī klātienes nodarbība "Kā sākt?". Šo nodarbību skolēniem sagatavoja mūsu matemātikas skolotāja T. Lamņova, kurai ir savs uzņēmums. Viņa stāstīja par ļoti praktiskām lietām: kā veidot savu uzņēmumu, pie kā griezties pēc palīdzības, kādi "zemūdens akmeņi" ir uzņēmējiem. Skolēni ļoti aktīvi jautāja, piedalījās diskusijā, jo šī nodarbība bija tik tiešam ļoti aktuālā un noderīga. Liels paldies visiem, kas atbalstīja mūsu karjeras nedēļu - skolēniem, vecākiem, absolventiem un skolotājiem!

Pedagogs karjeras konsultants Anna Koroļkova

Karjeras nedēļa Laucesas pamatskolā