Karavīri palīdz dzīvnieku patversmei “Otrā māja”

AKTUĀLI

Dzīvnieku patversmes “Otrā māja” teritorijā rosījās Latgales reģiona Zemessardzes karavīri un sabiedrotie karavīri no Kanādas un ASV. Militārie spēki regulāri sniedz atbalstu sabiedrībai. Šajā reizē dzīvnieku patversmes suņi tiek vesti pastaigās un rit arī pastaigu laukumu izveide iepretim lielāko suņu voljēriem. “Otrajā mājā” šāda veida labdarība notiek pirmo reizi, bet karavīri labos darbos tikušies arī iepriekš.

Sniegt sabiedrībai jebkāda veida palīdzību – tas ir kā zemessardzes, tā citu militāro vienību galvenais uzdevums – uzsver karavīri, kuri nedēļas nogalē veica dažādus labiekārtošanas darbus dzīvnieku patversmē Demenes pagastā.

Zemessardzes 34. bataljona Operatīvās daļas priekšnieks, kapteinis Valērijs Baranovskis stāsta, ka pilsētā viņi ir palīdzējuši uzbūvēt basketbola laukumu bērnu nama “Priedīte” teritorijā, savukārt šis pasākums ir labs turpinājums šāda veida sadarbībai. Dotajā brīdī ir sagatavoti pamati betona laukumam suņu voljēram.

Biedrības “Otrā māja dzīvniekiem” valdes locekle Žaneta Sosnare pastāstīja, ka blakus šiem darbiem mežā tiek veidota taka pastaigām ar suņiem un mini parks, uzsverot, ka šādi darbi un iniciatīva ir nozīmīgi kā vietējai sabiedrībai, tā arī valstij kopumā.

Iniciatīvu doties tieši uz Daugavpils novadā esošo patversmi nāca no ASV kolēģu puses, kuri darbam piesaistīja kanādiešus un viņu būvinženieri. ASV armijas 407. civilo lietu bataljona kapteinis Džons Logans: “Es šeit jūtos brīnišķīgi, gluži kā mājās, jo mēs dzīvojam ASV ziemeļos, kur ir daudz sniega un auksti. Šeit tā ir iespēja visiem mūsu karavīriem strādāt ārpus militārās zonas, kas ir ļoti svarīgi, attīstot komandas darbu”.

Biedrība “Otrā māja dzīvniekiem” dibināta 2010. gadā, bet patversme izveidoja mazliet vairāk kā pirms trīs gadiem. Karavīri velējās atbalstīt pēc iespējas jaunāku organizāciju, jo tieši tādām arī viņu dzimtajā pusē trūkst palīdzīgu roku.

“Esmu ASV palīdzējis sabiedrībai, bieži arī kopā ar savu ģimeni, sievu un diviem bērniem”, paturpināja Dž. Logans.

Kanādas bruņoto spēku 1. apbruņojuma inženieru punkta sapieris Stephens Smits pastāstīja, ka daļa no viņiem bija aizsūtīti apmācībās, kā būvēt suņu būdas. “Kanādā ir daudz patversmju un tām visām ir nepieciešama palīdzība. Esmu priecīgs būt šeit un palīdzēt”.

Šobrīd patversmē ir aptuveni 30 suņi, bet kaķi atrodas pie pagaidu saimniekiem, jo māja, kur tie turēti līdz šim, rit remontdarbi. Gūstot finansējumu no dažādiem fondiem un ziedotājiem, rasta iespēja rekonstruēt koka māju un izveidot mūsdienām atbilstošu patversmes centrālo ēku.

“Pirmajā stāvā tiks izvietotas visas darba telpas – istaba kaķīšiem, izolators, vetārsta kabinets, pēc operācijas telpa, dušas telpa suņiem, garderobe personālam un tualete apmeklētajiem. Tas ir viss, kas līdz šim šeit trūka un nebija”, tā bilda Ž. Sosnare.

Tāpat Žaneta pastāstīja, ka joprojām ir ļoti nepieciešama brīvprātīgo palīdzība, tie, kas varētu vest suņus pastaigās, nodarboties ar socializāciju un meklēt jaunus saimniekus. Katrs, kurš gatavs palīdzēt, var jebkurā laikā sazināties ar biedrības valdes locekli, zvanot pa tālruni. Rekonstrukcijas noslēgums gaidāms nākamā gada pavasarī. Zemessardzes un NATO karavīri apņēmušies palīdzēt patversmei arī turpmāk, lai pilnībā pabeigtu darbu pie pastaigu laukuma un meža takas izveides un labiekārtošanas.

Raksts tapis sadarbībā ar Latgales Reģionālo televīziju.

Līksnas pagasta sieviešu vokālajam ansamblim “Elēģija” – 15