Kalupieši ar sarkanbaltsarkano karodziņu pie krūtīm Latgales sirdī Rēzeknē

Izglītība

Patriotisma nedēļa Kalupes pamatskolas sākumskolas klasēs iesākās ar pārrunām par dāvanu, ko varētu uzdāvināt Latvijai svētkos. Glīti uzrakstīti burti, izteiksmīgi nolasīts dzejolis, „pārkosts” cietais riekstiņš, pareizi „iziets” matemātisko darbību labirints,- ideju daudz, bet kopsaucējs viens- vislabākais devums - apzinīgas mācības un teicami panākumi. Apņemšanās maziem darīt lielas lietas tika stimulēta ar  programmas "Latvijas skolas soma" ekskursiju uz zilo ezeru zemes septiņu pakalnu pilsētu Latgales sirdī - Rēzekni.

Savdabīga un neierasta bija izrāde „Caur Grauzis” teātrī "Joriks" Savdabīga tāpēc, ka neviens aktieris neteica nevienu vārdu, bet viss bija saprotams no darbības, emocijām, kustībām, mīmikas, bet neierasta tāpēc, ka skatītāji sēdēja uz skatuves, rokas stiepienā no aktieriem.

Atpazīstamākais Rēzeknes un arī Latgales simbols - piemineklis “Vienoti Latvijai” skolēnos raisīja daudz jautājumus, uz kuriem viņi saņēma atbildes un vēsturisku ieskatu par Latgales Atbrīvošanas cīņām 1920. gadā.

Senākais pilsētas vēstures liecinieks - Rēzeknes pilskalns, ieinteresēja ar ekspedīciju ”Dārgumu meklējumos”. Kāpēc meitenei Rozei nav sejas? Kur palika pilsdrupu akmeņi? Uz šiem un citiem jautājumiem kalupieši atbildi tagad zina.

Gleznainais, piemirkušo egļu koku roku ieskautais kalnainais un līkumotais mājupceļš miglā tītajā novembra dienā lika aizdomāties, ka,  pateicoties cilvēku uzņēmībai un neatlaidībai, tiek saglabātas kultūrvēsturiskās tradīcijas, restaurēti vēsturiski notikumi, lai tos nodotu nākamajām paaudzēm. Tieši tāpēc bija iespējams pabūt trijos laikmeta posmos- viduslaikos, pagājušajā gadsimtā-valsts veidošanās laikā - un mūsdienās. Novēlējums visiem skolas bērniem - augt zinošiem un garā stipriem, ar sarkanbaltsarkano karodziņu pie krūtīm un sirdīs!

Skolotāja Sanica Cirse

Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!