Kalupes skolēni – ar “Skolas somu” uz “Spreideiti”

Izglītība

Kalupes pamatskolas 1. – 4. klašu skolēni 16.05.2023. devās uz Daugavpils teātra izrādi “Spreideits”, lai justu līdzi mazā, ņiprā zēna gaitām, kurš centās palīdzēt bērniem pilnveidot izpratni par dzīves nozīmīgajām vērtībām, pazīt labu un ļaunu.

Ko tik gan visu Sprīdītis nepiedzīvoja izrādes laikā - gan Vēja mātes dēlus uzraugot, gan pieveicot milzi Lutausi, gan Sīkstuli! Ar brīnumstabulīti un sprunguliņu bruņots, Sprīdītis devās uz karaļpili, uzveica velnu un atbrīvoja princesi no nelabā varas. Tik daudz svešās malās piedzīvojis, Sprīdītis saprata, ka ne puse karaļvalsts, ne princese viņam laimi neatnesīs, jo cilvēka īstā vieta ir viņa dzimtajā zemē, viņa tuvinieku vidū.

Gan skolēni, gan skolotāji šajā pasākumā guva daudz pozitīvu emociju. Dažiem bērniem tas bija pirmais īsta teātra apmeklējums, tāpēc īpaši iespaidiem bagāts. Taču arī visiem pārējiem patika teātra atmosfēra, brīnišķīgā aktieru spēle, mūsdienīgā mūzika un dekorācijas.

Ceļā uz teātri skolēni, gluži kā zinātkārais Sprīdītis,  izvēlējās dažus pieturas punktus tuvākai iepazīšanai un izpētei – apmeklēja Daugavpils dzelzceļa staciju, klausījās Rīgas ielas un krāsainā gliemeža stāstu, sasveicinājās ar Dubrovina parka noslēpumainajiem kokiem un krāšņajām pavasara puķēm. Paldies gan projektam “Latvijas Skolas soma”, gan organizatoriem par mums doto iespēju satikties ar teātra brīnumu!

Skolotāja Renāte Vēlika

Špoģu vidusskolas skolēni izjūt Spreideiša pārbaudījumiem bagāto ceļu