Kad Līvānos notiek brīnums

Izglītība

2. martā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Zemgales vidusskolas 8.-12. klašu izglītojamie devās izzināt Līvānu stikla un amatniecības centru. Norises laikā varēja redzēt stikla tapšanas vēsturi, un kā laikmets ietekmēja stikla izstrādājumu stilu. Skolēni ar lielu interesi vēroja eksponātus, kuri ražoti Līvānu stikla fabrikā. Lielākā skolēnu daļa atzīmēja, ka Līvānu stikla izstrādājumus var atrast vecmāmiņas bufetes dziļumā. Stikla pūšanas darbnīcā izglītojamie iepazinās ar profesiju stikla pūtēju, varēja uzzināt par krāsnīm, kurās tika karsēts stikls, meistara instrumentu daudzveidību.

Nodarbības vadītāja ļoti izsmeļoši atbildēja uz skolēnu jautājumiem, pastāstīja par stikla pūtēja profesiju. Pirmo reizi skolēni skatījās, kā profesionāli veica no mīksta stikla materiāla traukus. Norises noslēgumā visi atzina, ka uzzināja daudzas stikla īpašības un tā neparasto pielietojumu dzīvē.

Izglītojamo atsauksmes:

Man patika visas ekspozīcijas. Es uzzināju daudz jaunu par stikla vēsturi Latvijā. Lepojos, ka Līvānos katru dienu strādā tik pieredzīgs un talantīgs stikla pūtējs. (Viktorija K. 10.klase)

Biju sajūsmā, kad vēroju brīnumu stikla pūtēja darbnīcā. Viņš profesionāli un precīzi veidoja no mīksta stikla gabala mākslīgo izstrādājumu. Īstais mākslinieks! (Nikola Š. 10.klase)

Man patika etnogrāfiskās ekspozīcijas zāle. Bija iespēja apskatīt darba rīkus, ko agrāk lietoja mūsu senči. ( Jekaterina L.,8.klase)

Pirmo reizi iepazinos ar stikla pūtēja profesiju. Savām acīm redzēju skaistu brīnumu, ka no mīkstas stikla masas var pagatavot fantastiski skaistas lietas! (Deivids D., 8.kl.)

Tatjana Kavševiča, 9.klases audzinātāja

Mācību norise uz pļavas muzeju Kaldabruņā