Jeļena Bambāne pārkāpusi 100 gadu slieksnim

AKTUĀLI

28. oktobrī Naujenes pagasta iedzīvotāja Jeļena Bambāne sagaidīja savu 100. dzimšanas dienu. Sveikt viņu šajā nozīmīgajā dzīves jubilejā ieradās Augšdaugavas novada Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova un Naujenes pagasta sociālā darbiniece Jeļena Kokina.

Jeļena Bambāne ir dzimusi Elernē. Laidusi pasaulē četrus bērnus. Lai viņus varētu izaudzināt un izskolot, visu mūžu Jeļena ir daudz strādājusi smagos lauku darbos, bija slaucēja kolhoza fermā.  Abiem ar vīru rocība bijusi ļoti niecīga, tāpēc dzīvē iemācījusies ļoti daudzas prasmes, kas palīdzēja tikt ar visu galā. Jaunībā Jeļena ļoti labi šuva un adīja, saviem bērniem pati darinājusi apģērbu, kas ļāvis ietaupīt līdzekļus. Sieviete vienmēr bijusi lieliska saimniece, pratusi sagatavot maltīti no jebkuriem pieejamiem produktiem. Šīs prasmes viņa apguvusi pati visas dzīves laikā.

Sirmgalve joprojām lasa avīzes, kas tagad ir galvenais laika kavēklis. Zīmīgi, ka sieviete nekad nav apmeklējusi ārstus un savā cienījamā vecumā vēl ir gana žirgta, vienīgi kājas vairs neklausa, tāpēc nākas pārvietoties ratiņkrēslā. Liktenis viņai dāvājis sešus mazbērnus un 12 mazmazbērnus, kuri sirmgalvei palīdz piekopt mājas soli.

Klavierspēles skolotāja dalība konkursā - festivālā Lietuvā