Klavierspēles skolotāja dalība konkursā – festivālā Lietuvā

AKTUĀLI

No 25. līdz 28. oktobrim Naujenes Mūzikas un mākslas skolas klavierspēles skolotājs Gļebs Beļajevs piedalījās Aldonai Dvarionaitei veltītajā VI Starptautiskajā konkursā - festivālā. Konkurss notika Lietuvā, Zarasos un Visaginā. G. Beļajevs veica konkursa žūrijas darba pienākumus kopā ar dažādu valstu ievērojamiem mūziķiem tādiem kā Marats Gumarovs (Uzbekistāna - Krievija), Irene Gulzarova - Keller (Šveice), Justas Dvarionas (Lietuva - Lielbritānija) un citiem.

Festivāla ietvaros notika arī Gļeba Beļajeva solo koncerts. Atklāšanas ceremonijā viņš izpildīja vienu no nozīmīgākajiem un atpazīstamākajiem F. Lista darbiem - etīdi par N. Paganini tēmu La Campanella.

Dalībnieki pārstāvēja Lietuvu, Latviju, Lielbritāniju, Poliju, Ukrainu, Krieviju, Vāciju. Konkursa - festivāla ietvaros notika metodiska konference un meistarklases konkursa dalībniekiem, kur G. Beļajevs iepazīstināja klātesošos ar mūzikas izglītības sistēmu Latvijā, kā arī Augšdaugavas novadā. Pasākuma noslēgumā piedalījās arī Kauņas filharmonijas orķestris, atpazīstama lietuviešu diriģenta Martinasa Staškusa vadībā.

 

Novembrī pirmizrāde dokumentālai filmai bērniem un jauniešiem “Neatstāj pēdas”