Jēkaba laukumā vērienīgi nosvinēta Latgales diena Rīgā

AKTUĀLI

Latgales diena Rīgā jau  kļuvusi par tradīciju un neatņemamu Rīgas svētku sastāvdaļu, ko šogad, 19.augustā, Jēkaba laukumā svinējām jau ceturto gadu pēc kārtas.

Latgales dienā Rīgā apmeklētājus sagaidīja Latgales Tematisko ciemu programma ar ceļojošo tirgu, amatnieku darbošanos, latgaliešu mūziku un dejām un latgaļu humoru.

Apmeklētāji varēja iegādāties Latgales lauku labumus: smaržīgu, uz kļavu lapām un klona ceptu rupjmaizi, lauku sievu sietu mājas sieru, melnajās pirtīs kūpinātu gaļu, mājas desas un speķi, aveņu un upeņu mājas vīnus, īstu lauku miestiņu, marmelādes no ogu sulām, medus un vaska izstrādājumus, zāļu tējas, ozolzīļu zapti, zupu no lielā saimes katla un papildu tam visam –  baudīt viesmīlīgu un omulīgu gaisotni kā Latgalē!

Jēkaba laukumā varēja vērot gan podnieku darbošanos ar mālu, audēju aušanu stellēs, gan kalēja kalšanu kalvē, pinēju prasmes klūgu šķelšanā un vīšanā, kā arī iegādāties amata meistaru izstrādājumus: tradicionālo Latgales keramiku, pinumus, adītas un austas lietas, ādas izstrādājumus, koka karotes u.c.

Daugavpils novadu pārstāvēji 11 dalībnieki – saimniecība “Jauntropi” (Skrudalienas pagasts) piedāvāja vaska sveces un dabīgās ziepes, z/s “Sēlija” (Laucesas pag.)- mājas vīnus, ābolu sulu, smiltsērkšķu sulu un sīrupu, SIA “Eka paipalas” (Sventes pag.) – svaigas un marinētas paipalu olas, Elita Poļakova (Līksna) – suvenīrus, biedrība “Latgales studentu centrs” (Līksna) – grāmatas, mūzikas ierakstus un suvenīrus, Armands Koržaņevskis (SIA "Fiorina") – ķiploku ziednešu pesto, SIA “Pabeerzner” (Skrudalienas pag.)– mājas alu, Rita Artiševska (Kalkūnes pag.) – mājputnu un trušu gaļas izstrādājumus, SIA “Derumi” (Vecsalienas pag.) – ābolus un ābolu sulu, Varis Vilcāns (Vabole) – amatniecības izstrādājumus no koka.

Visi Latgales dienas ciemiņi, vai kā Latgalē saka “gasteņi”, varēja iepazīties ar ceļojošā tirgus dalībniekiem un Latgales tematiskajiem ciemiem: Višķu amatnieku ciemu, Nākotnes ozolu ciemu, Kotleru vīna ciemu, Tirgus ciemu, Goda saimnieču ciemu, Turku pirts ciemu,  Līksnas muižas parka ciemu, Radošo prasmju ciemu, Muzikantu ciemu.

Tirgus atraktivitāti spilgtināja latgaļu sarunvaloda, jautru tautas deju un mūzikas klātbūtne. Naujenes kultūras centra folkloras kopa "Rūžeņa" muzicēja un klātesošos iesaistīja tradicionālajās rotaļās.

Latgales dienu Rīgā rīkoja Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar biedrību.

FOTOGALERIJA Raksts tapis sadarbībā ar Latgales Plānošanas reģionu. 

Novada seniori ar ģimenēm atpūtās Slutišķos