Jaunietes Vabolē iepazina dažādas pīšanas tehnikas

AKTUĀLI

Skrindu dzimtas muzejs Latgales kultūras programmas atbalstītā projekta ‘’Vakariešona munā sātā’’ ietvaros sadarbībā ar audēju DaciTeivāni organizēja radošas meistardarbnīcas. Sakarā ar COVID–19 valstī noteiktajiem ierobežojumiem meistardarbnīcās varēja piedalīties tikai viena Vaboles vidusskolas klase. 9. klases meitenes kopā ar audzinātāju D.Žilvinsku apguva dažādas pīnīšu pīšanas tehnikas. Meitenes darbojās ar lielu interesi. Tika darinātas dažādas draudzības rokassprādzes, grāmatzīmes u.tml. Dace Teivāne parādīja un pastāstīja jaunajai paaudzei, kā var noaust jostas dažādās tehnikās. Audēja sniedza ieskatu arī lupatu deķīšu aušanas tehnikas apguvē. Čaklās skolnieces atzina, ka arī turpmāk vēlētos apgūt dažādas rokdarbu prasmes pie zinošās audējas Daces.
Nākamās nodarbības ir ieplānotas 10.novembrī.

Jauno pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentu izstrādi līdzfinansēs valsts