Jaunie Latgales sargi

Jaunatnei

„Jaunie Latgales sargi” ir aizraujošas piedzīvojumu sacensības brīvā dabā Daugavpils cietoksnī, kuru laikā jaunieši vecumā no 14 līdz 19 gadiem var apgūt jaunas prasmes un iemaņas, padziļināt Latvijas vēstures zināšanas, piedalīties reālās misijās, kuru laikā tiks noskaidrotas ātrākās, precīzākās un saliedētākās komandas.

Informācija dalībniekiem

Latgales reģiona jaunieši tiek aicināti pieteikties militāri patriotiskā spēlē „Jaunie Latgales sargi”, kas notiks 2017.gada 8.decembrī Daugavpils cietoksnī. Jaunieši tiek aicināti veidot komandas un pieteikties spēlei! Projekts norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros un veltīts Latgales kongresa simtgadei.

Lai piedalītos spēlē, ir jāizveido sešu jauniešu komanda (3 zēni un 3 meitenes) vecumā no 14 līdz 19 gadiem un jāatsūta pieteikuma anketa, ko var atrast mājas lapā jaunatne.daugavpils.lv, atbildot uz jautājumiem par Latvijas Brīvības cīņām, kā arī aprakstot savu motivāciju piedalīties spēlē. Pasākuma organizatori izvērtēs atsūtītās pieteikuma anketas un uz spēli Daugavpilī izvirzīs 20 zinošākās un motivētākās komandas, kas klātienē varēs piedalīties spēlē un misijas skrējienā „Atbrīvo Daugavpili!”.

Pirmās vietas ieguvēji izcīnīs jūras ceļojumu visai komandai uz Stokholmu kopā ar TALLINK, otrās vietas ieguvēji - Līvu Akvaparka dāvanu karti un trešās vietas ieguvēji balvā iegūs apmeklējumu uz kādu no “Escape Room” labirintiem.

Spēle simulēs Latvijas Brīvības cīņas, apgūstot vēstures notikumus, kas bija par pamatu Latvijas valsts izveidei. Spēle sastāvēs no diviem posmiem: apmācības sešās darbnīcās (pirmās palīdzības sniegšana āra dzīves apstākļos, pārvietošanās pēc kartes un kompasa, komandu došana un izpilde, Latvijas Brīvības cīņu vēsture, slēptā pārvietošanās, ekipējuma komplektēšanas principi un sagatavošana līdzņemšanai, lauka un stacionārā šaušana, tuvcīņas pamatprincipi, sakaru pamatprincipi (Morzes ābece un Fonētiskais alfabēts), līderības pamatprincipi, izdzīvošanas pamatprincipi) un misijas skrējiena „Atbrīvo Daugavpili!”, kurā jaunieši varēs pielietot dienas pirmajā daļā iegūtās zināšanas un prasmes. Komandām līdzi dzīvos un pasākumu vadīs grupas „Gainfast” solists un ielu vingrošanas kustības līderis Kaspars Zlidnis.

Spēles „Jaunie Latgales sargi” mērķis ir atraktīvā un iesaistošā veidā izglītot jauniešus no dažādām sociālām un etniskām grupām par Latvijas vēsturi, simboliem un politiku, kā arī iepazīstināt ar dažādiem lietderīgiem un interesantiem brīvā laika pavadīšanas veidiem. Ar spēles palīdzību tiek veicināta dažāda veida sociālo grupu jauniešu savstarpējā sadarbība, darbošanās komandā, izpratne par demokrātisku sabiedrību, kā arī tiek veidota un stiprināta pilsoniskā apziņa un identitāte uz kopīgu vērtību pamata.

Spēle jauniešiem ir bez maksas. Pasākumu organizē Daugavpils pilsētas domes Sporta un jaunatnes departamenta Jaunatnes nodaļa un SIA Gimnasium.

Spēli atbalsta: LR Kultūras ministrija, Tallink, NRJ PRINTING, Flora Maiznīca, LR Aizsardzības ministrijas Nacionālie bruņotie spēki.

 

Jauniešus aicina piedalīties veselības nometnē