Izsludina pieteikšanos gada balvai zivsaimniecībā “Lielais loms 2017”

AKTUĀLI

Zemkopības ministrija (ZM) aicina zivsaimniecības nozares uzņēmējus un jaunos darbiniekus pieteikties balvai “Lielais loms 2017”. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā. Izvirzīt pretendentus konkursam aicināti ne tikai paši zivsaimniecības nozares uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, bet arī pašvaldības.

Pretendenti gada balvai “Lielais loms 2017” tiks vērtēti nominācijās – “Gada zvejas uzņēmums”, “Gada akvakultūras uzņēmums”, “Gada uzņēmums zivju apstrādē” un “Jauns un daudzsološs nozarē”. Otro gadu tiks pasniegta balva arī nominācijā “Ieguldījums zivsaimniecības popularizēšanā”. Pieteikumi dalībai šajās nominācijās jāiesniedz SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” konsultāciju birojos vai Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs, vai LAD Centrālajā aparātā Klientu apkalpošanas daļā, Rīgā, Republikas laukumā 2 līdz 2017. gada 1. jūnijam.

“Šogad kopā ar nozares pārstāvjiem esam nolēmuši, ka uzņēmumi tiks vērtēti tradicionālā veidā atsevišķās darbības jomās – zvejniecībā, akvakultūrā un zivju apstrādē. Sadalot balvas pretendentu loku atsevišķās kategorijās, mēs ceram, ka tādējādi tiks ņemta vērā katras jomas specifika un izcelti labākie konkrētā uzņēmējdarbības veida sasniegumi. Lielu atsaucību pagājušajā gadā guvām nominācijā par zivsaimniecības popularizēšanu, tāpēc arī šogad piešķirsim balvu vienam labākajam šajā kategorijā. Vērtēsim arī jaunos darbiniekus, kas ar savu iniciatīvu un darbu ir devuši būtisku ieguldījumu kāda zivsaimniecības uzņēmuma attīstībā. Lai gada nogalē mēs ar prieku atskatītos uz nozarē sasniegto, aicinu zivsaimnieku organizācijas, kā arī vietējās pašvaldības būt aktīvām un pieteikt pretendentus šai balvai,” norāda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Tāpat šogad tiks pasniegta balva “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā”, kas tiek piešķirta personai par ilgstošu un nozīmīgu ieguldījumu zivsaimniecības nozares attīstībā. Pretendentus šai balvai var izvirzīt zivsaimnieku nevalstiskās organizācijas un pašvaldības. Lai pieteiktu pretendentus balvai “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā”, līdz 2017. gada 1. jūnijam jāiesniedz pieteikumu ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā, Rīgā, Republikas laukumā 2, 2302. telpā (tālr. 67027622), e-pasta adrese: viktorija.kalnina@zm.gov.lv.

Katrā nominācijā noteiks vienu laureātu, kurš saņems balvu “Lielais loms 2017”, ZM diplomu un naudas balvu, kā arī veicināšanas balvu saņēmējus. Plānots, ka laureātu godināšanas pasākums notiks 2017. gada nogalē, Jūrmalā.

Iepazīties ar gada balvas “Lielais loms 2017” nolikumu, vērtēšanas kritērijiem, pieteikuma veidlapu un iesniedzamo informāciju var ZM tīmekļvietnē sadaļā “Lielais loms”.

Informāciju sagatavoja:
Viktorija Kalniņa
sabiedrisko attiecību speciāliste
tālrunis: 67027622
viktorija.kalnina@zm.gov.lv

 

Daugavpils novada jauniešu biedrības devās iegūt pieredzi un iedvesmu