Izskanējuši Višķu pagasta svētki

AKTUĀLI

Laikā, kad ir izskanējuši valsts skaistākie svētki – Dziesmu un deju svētki, kas ir kopības un valstiskuma simbols, - ir nosvinēti Latvijā visplašāk svinētie katoļu baznīcas lielākie reliģiskie svētki – Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, 18. augustā Višķu pagastā, tradicionāli, tika svinēti pagasta svētki, kuru moto “Mana ģimene – Mana Latvija!” aicināja veltīt laiku ģimeniskai kopābūšanai.

No plkst.13:00 Luknas ezera krasta pludmalē norisinājās sporta aktivitātes visai ģimenei, kurās piedalījās aptuveni 150 dažāda vecuma dalībnieki. Sporta aktivitātēs tika izspēlēti 14 medaļu komplekti divās vecuma grupās līdz 12 gadiem un vecāki. Savu veiklību un veiksmi lielie un mazie sportisti pārbaudīja šādās sporta aktivitātēs: “Zivtiņu ķeršana”, “Frīsbija metieni”, “Florbola metieni”, “Bumbu sitieni vārtos”, “Bumbiņu ripināšana mērķī”, “Riņķu mešana” un “Basketbola soda metieni”. Sacensību laikā tika noteikti un nominēti piemiņas medaļas saņemšanai: “Jaunākais dalībnieks” (Ričards, 3 gadi), “Pieredzes bagātākais dalībnieks” (Romualds, 84 gadi) un Sportiskākā ģimene (Kurigu ģimene, 5 dalībnieki). Sporta aktivitāšu noslēgumā notika apbalvošana, kurā 42 dalībnieki savā īpašumā ieguva piemiņas medaļas. No plkst.15:00 līdz 17:00 ikkatrs svētku dalībnieks un apmeklētājs vienojās kopīgās sarunās un svētku zupas baudīšanā, ko sarūpēja Špoģu vidusskolas ēdnīcas personāls. Kārtīgi iestiprinājušies, apmeklētāji piedalījās radošās aktivitātēs “Meklējot Višķu dārgumus”. Višķu pagasta jauniešu centra aktīvie jaunieši aicināja apmeklētājus piedalīties piecās aktivitātēs – “Ziepju burbuļu darbnīca”, “Kopīga glezna”, “Puzle -Višķi”, “Erudīts – Par Višķiem”, “Atklātnīte - Vēlējums Višķu pagastam” un atklāt Višķu dārgumu. Jautrība, smieklu čalas, saticība un sirds siltums plūda no katra dalībnieka. Sestajā aktivitātē “Višķu dārgums” katrs dalībnieks piedalījās fotosesijā un savā īpašumā saņēma fotogrāfiju, kā apliecinājumu tam, ka katrs Višķu pagasta iedzīvotājs vai ciemiņš arī ir Višķu pagasta dārgums. Visas dienas garumā pasākuma apmeklētāji izmantoja iespēju pavizināties ar laivām un katamarāniem, ieraudzīt burvīgo Luknas ezera spoguļattēlu, jo svētku ietvaros vizināšanās bija bez maksas. No plkst.15:00 līdz 18:00 bērniem bija iespēja baudīt vasarīgo laiku, apmeklējot bezmaksas piepūšamās atrakcijas un izbaudīt vēja pieskārienu braucot ar vilcieniņu. Vakarā sanācām kopā Višķu estrādē un svētku koncertā priecājāmies par pašdarbnieku kolektīviem un viesiem. Koncertā svētku uzrunu teica Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, kas apliecināja, ka mēs varam būt lepni ar pagasta vīriem un sievām, mātēm un tēviem, kas nekad nezaudē pozitīvismu sirdī un iet uz priekšu ar smaidu, neaizmirstot mīlēt savas saknes, savus tuviniekus, savu zemi un savas mājas. Svētku prieku, ar savu dalību koncertā, radīja Višķu pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Anima Corde”, vadītāja Agate Jermaļonoka, Višķu pagasta jauktais vokālais ansamblis “Koransa”, vadītāja Marta Bicāne, sveicienu no bērnības skatītājiem sūtīja Dubnas kultūras nama bērnu vokālais ansamblis “Uguntiņa”, vadītāja Guna Pētersone, Višķu pagasta vokāli instrumentālais ansamblis “Bulta”, vadītāji Diāna Kļavinska un Viktors Leonovičš, izbaudīt kopīga saimes galda izjūtu un aizdomāties par latviskām dzīvošanas vērtībām piedāvāja Maļinovas pagasta jauniešu tautas deju kolektīvs „Druvāni”, vadītāja Antra Dombrovska, pilnu sirsniņu prieka un smaidus svētkos dāvināja dzīvespriecīgās vecmāmiņas Višķu pagasta senioru deju kopa “Magones”, vadītāja Marija Šaršune un Rožkalnu kultūras nama senioru deju kopa “Dzīves virpulī”, vadītāja Larija Lazdāne, mūsu priekam muzikālu priekšnesumu veltīja Šarkovščinas kultūras centra tautas vokāli – instrumentālais kolektīvs “Spadčina”, vadītāja Žanna Rusak, ar savu dziedājumu aizkustināja un uz sadziedāšanos aicināja dziedāt tautā mīlētas dziesmas solists Andris Baltacis. Pasākuma laikā dāmām bija iespēja piepildīt kādu savu maziņu sapni, lai būtu vēl laimīgākas un vīriem – pārbaudīt vai viņi var būt draudzīgi sāncensībā, tiecoties pēc tā paša pēc kā tiecas kāds cits, cenšoties citu sasniegt un pārspēt. Katrs aktivitāšu dalībnieks dalījās smaidā un bija priecīgs par iegūto balvu. Koncerta noslēgumā Višķu pārvaldes vadītājs Jānis Proms saņēma lielu aploksni ar Višķu pagasta iedzīvotāju un ciemiņu vēlējumiem, sveica Višķu pagasta svētkos un pateicās visiem svētku dalībniekiem un visiem tiem, kas ieguldīja savu izdomu, prātu, enerģiju un darbu, lai svētki notiktu mājīgā, siltā, ģimeniskā gaisotnē. Pateicībā par dalību svētku koncertā, kolektīviem tika pasniegti kliņģeri un ābelītes, kas simbolizē ģimeniskumu, auglību un mīlestību, ar cerību, lai arī nākotnē veidojas jaunas un kuplas ģimenes un kolektīvu saimes, kas stiprina gan pagasta, gan valsts attīstību. Koncerta turpinājumā mūsu dejas soli pirms zaļumballes iesildīja un dāvāja mums lustīgus mūzikas ritmus Šarkovščinas kultūras centra tautas vokāli – instrumentālais kolektīvs “Spadčina”, Višķu pagasta vokāli instrumentālais ansamblis “Mažors”, Viktors Leonovičs ar Vokāli instrumentālo ansambli. Svinības noslēdzās ar košu svētku salūtu un zaļumballi kopā ar grupu Projekts “5 Jāņi”. Višķu pagasta pārvalde pateicas Daugavpils novada domei, Daugavpils novada pašvaldības aģentūrai “Višķi”, Višķu pagasta jauniešu centram, Špoģu vidusskolas ēdnīcas personālam, Višķu pagasta pārvaldes darbiniekiem, biedrībai “Lauku studija”, z/s Ziediņi, SIA Agraris, par atbalstu svētku organizēšanā, dejotājiem, dziedātājiem, muzikantiem, kolektīvu vadītājiem, pasākuma vadītājai Ilonai Bohānei un visiem pasākuma apmeklētājiem par piedalīšanos un radīto kopābūšanas prieku! Dāvināsim smaidu, prieku un mirdzumu acīs saviem mīļajiem arī ikdienā! Paldies visiem dalībniekiem un apmeklētājiem par pasākuma norisi saticīgā ģimeniskā lokā, baudot vasaras klātbūtni! FOTOGALERIJA

Projektā "Rīteiropas vērtības" izveidos vecticībnieku kultūras mantojuma centru