Izskanējušas “Latgales balsis 2019”

AKTUĀLI

Jau trešo gadu notiek pasākums “Latgales balsis”, ko rīko VSAC “Latgale”.  6. decembrī Neretas kultūras namā pulcējās piecas VSAC “Latgale” filiāles - “Kalkūni”, “Kalupe”, “Krastiņi”, “Mēmele” un “Litene”, dziedot Ziemassvētku dziesmas. Kopā ar aprūpes centru klientiem uzstājās mākslinieki Arnis Čakstiņš, Inna Kralika, Kristīne Šomase, Anastasija Jevstigņejeva, Velga Janoviča, Liera Šteina, Gunta Gulbe – Kalvāne, Ivars Kalvāns, Patrīcija Reščenko, kā arī Skemu sociālās aprūpes centra grupa “Skem” no Lietuvas, radot svētku sajūtu un ļaujot noticēt Ziemassvētku gaidīšanas brīnumam.

Šim pasākumam filiāles sāka gatavoties jau vasaras sākumā, izvēloties repertuāru, sarunājot mākslinieku un gatavojot tērpus un atribūtus. Sagatavošanās darbs ir grūts, bet rezultāti ir tā vērti. Kad pasākuma noslēgumā visi dzied kopīgu dziesmu “Mana dziesma” un dziesmai skanot  tiek ievesta svētku torte, daudzu darbinieku, apmeklētāju un klientu iemirdzas asaras. Šāds prieka, emociju pārpilnības mirklis vēl ilgi virmo gaisā. Tās ir trīs skaistām emocijām un kopā būšanas prieka piepildītas stundas, kas paskrien gluži nemanot. Kristīne Šomase pēc pasākuma sociālajos tīklos dalījās iespaidos: “Mīlestība, prieks, smaids rada smaidu, sirdssiltums, šīs tik bija emocijas, paldies, tās ilgi paliks manā sirdī un  manās atmiņās.” Kristīne Šomase šogad piedalās jau otro reizi ar filiāles “Kalkūni” puišiem Kasparu, Aigaru un Sergeju.

Savukārt kopā ar filiāles “Kalupe” klientiem Ēriku, Arnitu, Valēriju un Jāni uz skatuves kāpa māksliniece Anastasija Jevstigņejeva. Filiāles vadītāja Karīna Juhņeviča atzīst, ka pasākums izdevās ļoti aizkustinošs, bet mākslinieki ar klientiem darbojušies no visas sirds. Ēriks pasākumā piedalās jau otro gadu, bet pārējiem trim dalībniekiem tā bija debija uz skatuves. Visi četri esot ļoti radoši – Ēriks ir aktīvs pašdarbnieks, raksta dzejoļus un zīmē, Arnitai patīk dažādi rokdarbi, Valērijs ir lielisks dejotājs, bet Jānis labprāt piedalās visos kultūras pasākumos un ir ļoti atsaucīgs.

“Latgales balsu” idejas autori ir VSAC “Latgale” administrācijas darbinieki Kristīne Grigāne un Inta Klimoviča, kuras ar VSAC “Latgale” administrācijas komandas atbalstu organizē un vada šo pasākumu.

2020. gada 4. decembrī “Latgales balsis” izskanēs ceturto reizi. VSAC “Latgale” komanda izsaka milzīgu paldies visām filiālēm par ieguldīto darbu.

BALLĒJAM – NEGUĻAM!