Izskanēja Medumu ciema svētki “Mūsu mājās”

Kultūra

Rudens atnes ne tikai ražas un pārdomu laiku, bet līdz ar tā iesākumu Medumos ik gadu notiek pagasta svētki. Šogad tie notika 20. septembrī, turklāt mazliet neierastā formātā nekā agrāk - tika organizēts tikai svētku koncerts Tautas nama zālē bez radošajām darbnīcām, sporta spēlēm un citām aktivitātēm, kas šajos svētkos ir bijuši ierasti, jo prioritātē bija maksimāli parūpēties par apmeklētāju drošību COVID-19 situācijas dēļ.

Šogad Medumu ciema svētki saucās “Mūsu mājās”, jo notiek gadā, kad viss norit zem COVID-19 zīmes, “mājas” jēdziena izprašana ir stiprāka nekā agrāk. Tāpēc bija it īpaši svarīgi ciema svētkos sveikt tos vietējos iedzīvotājus un darbiniekus, kuri kopš pagājušā gada septembra ir daudz ieguldījuši Medumu pagasta attīstībā.

Katru gadu tiek izceltas ģimenes - šogad pirmo sveikto vidū bija bērni, kuri ir piedzimuši un deklarēti Medumu pagastā no pagājušā gada septembra – viņu vidū ir Ivanovu, Ragozinu un Petkunu ģimene. Tika pasniegtas pateicības arī Lukašenoku un Matjusaviču ģimenei par ģimenes tradīciju un audžuģimenes popularizēšanu Medumos un Daugavpils novadā.

Bet kas gan būtu jebkura apdzīvota vieta bez sabiedriski aktīviem cilvēkiem! Tika pasniegtas pateicības sociāli aktīviem cilvēkiem -- Visvaldim Ločam, kurš vienmēr aktīvi uzklausa vietējo iedzīvotāju lūgumus, kā arī Valentīnai Čulnakovai, kas ilgā laika posmā rūpējās par vietējo iedzīvotāju fizisko aktivitāti, piedāvājot regulāras bezmaksas grupas nodarbības. Pateicību saņēma arī pagasta jaunā feldšere Žanna Rudzīte, kura rūpējas par Medumu pagasta iedzīvotāju veselību.

Šogad suminājām arī iedzīvotājus, kuri regulāri un apzinīgi kopj savus dārzus, priecējot garāmgājējus, tāds ir Stikānu saimes, Aldonas kundzes dārzs un Bučeņu mājas dārzs. Bez uzmanības nepalika arī bibliotēkas apmeklētāji Ļudmila Jagodka, Nadežda Levčonoka un Janīna Bambāne, kas aktīvi un regulāri apmeklē bibliotēku, viņus izcēla jaunā Medumu pagasta darbiniece Jevģēnija Muštavinska.

Pateicība tika pasniegta arī bijušajai Medumu internātpamatskolas direktorei Gaļinai Piščuļonokai par ieguldījumu Medumu pagasta izglītības jomā, kā arī tika sveikts jaunais Medumu internātpamatskolas direktors Ēriks Lukmans.

Jāteic, ka šī gada ciema svētku koncerta dalībnieku skaits bija liels, košs un dažāds - jebkurš apmeklētājs varēja izbaudīt kādu koncerta daļu, kas viņam visvairāk patika. Spilgtus enerģijas lādiņus caur ģitārspēles prasmi sniedza Mikus Vīksne no Rīgas, koncertam ritmu pievienoja flamenko studijas "Uno Dos Tres" dejotāja Marina Baženova, akadēmisku melodismu sniedza Daugavpils Universitātes Mūzika fakultātes pārstāvji - pianists Gļebs Beļajevs un vijolniece Svetlana Blaževiča, kā arī priecēja viesi no kaimiņu pagasta - Sventes vidējās paaudzes deju kolektīvs "Ezerzvani". Īpaši patīkami bija arī vietējo iedzīvotāju priekšnesumi - ar lirisku dzeju koncertu atklāja Medumu pagasta Jauniešu centra vadītāja Diāna Mikulāne kopā ar Medumu pagasta jaunieti Kseniju Lukašenoku, kā arī dažādus priekšnesumus sniedza Medumu pamatskolas skolēni ar muzikāliem priekšnesumiem skolotājas Nataļjas Ogurcovas vadībā.

Pateicamies Daugavpils novada domei un Medumu pagastam par atbalstu un pasākuma finansēšanu! Atsevišķa pateicība visiem, kas palīdzēja Medumu pagasta svētku organizēšanā, jo īpaši Diānai Mikulānei par palīdzību dekorāciju un dāvanu izveidē!

Tiekamies nākamgad un ceram, ka svētki notiks tādos apstākļos, kas ļaus pilnvērtīgi izbaudīt to norisi!

Elizabete Poddubnova
Medumu pagasta Tautas nama vadītāja

Foto: Vladimirs Gorbunovs

Daugavpils novadā tiek veikta kapsētu digitalizācija