Izskanēja Dubnas pagasta svētki

Kultūra

Ir izbālējušas purenes un noziedējuši ceriņi, kaut kur reibinoši smaržo tikko pļautais siena vāls, vīstošas vīgriezes un visam pāri lietus mākoņi. Šajā vasaras pilnbriedā, kad Dubnas mierīgo plūdumu apņēma miglas vāli un tikko atvērušajos liepziedos sāka sanēt bites, Dubnas pagasta iedzīvotāji un ciemiņi svinēja desmitos Dubnas pagasta svētkus “Kad liepziedos bites san”.

Dienas gaitā bērniem bija iespēja darboties radošajās darbnīcās un jautri atpūsties piepūšamo atrakciju pilsētiņā..

Uz kopējo svētku svinēšanu tika uzaicināti kolektīvi no Daugavpils novada. Svētku programmu ievadīja Vaboles kultūras nama amatierteātris ,,Nagaidama prīca” ar izrādi ,,Lobuokajūs godūs…” Pagasta svētku koncertu ieskandināja bērnu un jauniešu kolektīva ,,Uguntiņa” dziedātāji un folkloras kopa ,,Atzola”, Nīcgales pagasta deju grupa ,,Rodeo meitenes”, Maļinovas saietu nama jauniešu deju kolektīvs ,,Druvāni”, Demenes sieviešu vokālais ansamblis ,,Aizturi elpu”, Preiļu novada Pelēču kultūras nama deju grupa ,,Viss kārtībā”. Šogad jau tradicionāli Dubnas pagasta svētkos piedalījās  Lietuvas Republikas ,Antazaves pagasta lauku kapela ,,Antazave”. Pagasta svētkos ar dziesmām uzstājās Lietuvas Republikas komponists un diriģents Lionginas Abarius.

Dubnas svētkus vēl skanīgākus padarīja mūsu novadnieka, drauga, vairākkārtējā šlāgeru dziesmu aptaujas uzvarētāja Jura Ostrovska skanīgā balss.

Pateicamies visiem kolektīviem un to vadītājiem par atsaucību, draudzību, sapratni un svētku noskaņas radošu koncertu.

Koncertprogramma tika noslēgta ar kopdziesmu ‘’Tev” Jura Ostrovska pavadījumā. Draudzības ugunskura iededzināšanai tika aicināti kolektīvu vadītāji.

Pēc koncerta visi tika aicināti baudīt tradicionālo zivju zupu.

Svētku turpinājumā Dubnas pagasta estrādē zaļumballe kopā  ar grupu ,,Dvinskas muzikanti”.

FOTOGALERIJA Janīna Bēķe Dubnas KN direktore   

Par karantīnas noteikšanu un ierobežojumiem Višķu pagastā