Izrāde “Vecmāmiņu valsts” noslēdz viesizrāžu ciklu

AKTUĀLI

Teātra trupas KVADRIFRONS izrāde “Vecmāmiņu valsts”, kas pirmizrādi piedzīvoja šovasar, sarunu festivālā LAMPA, noslēdz savu rudens viesizrāžu ciklu. Pēc veiksmīgi aizvadītām izrādēm Valmierā, Kuldīgā un Liepājā, iestudējums dosies uz Latgali.

7. novembrī, 19:00, izrāde būs skatāma Rēzeknes teātrī “Joriks” (Atbrīvošanas aleja 97, Rēzekne), bet 20. novembrī, 18:00, iestudējums “Vecmāmiņu valsts” tiks rādīts Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” (Dobeles iela 30, Daugavpils). Abās izrādēs piedalīsies Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas bērnu koris, diriģentes Andas Lipskas vadībā. Pēc izrādes aicinām uzkavēties uz nelielu diskusiju ar radošo komandu.

Pateicoties British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstam, izrāde būs skatāma bez maksas. Ieeja ar iepriekšēju pieteikšanos, vietu skaits ierobežots.

Gandrīz dokumentālajā izrādē „Vecmāmiņu valsts” teātra trupa KVADRIFRONS kopā ar draugiem, laikabiedriem un reģionālo pamatskolu koristiem vēlas izstāstīt stāstu par neviltotu mīlestību mūža garumā. Izrāde veidota, balstoties uz intervijām ar izrādes aktieriem un viņu vecmāmiņām - par to, kā viņi jūtas savās attiecībās viens ar otru, kā ikdienā sadzīvot ar dažādām, ar novecošanu saistītām problēmām, piemēram, ierobežotu mobilitāti un diskrimināciju. Arī par to, kā šie izaicinājumi ietekmē visu ģimeni.

Šī ir izrāde par vecmāmiņām un to, kā viņas mūs audzinājušas, ko iemācījušas, kā auklējušas un kaitinājušas. Par sadzīvošanu, pieaugšanu un samierināšanos. Par Latvijas sabiedrības pakāpenisko novecošanos. Par šausmīgi mazām pensijām. Par ļoti garšīgām zupiņām un pankūciņām. Par priecīgu kopā būšanu, pārspīlētām rūpēm, draudzīgām paaudzēm un ģimeniskām pieredzēm. „Vecmāmiņu valsts” ir veltījums visām Latvijas vecmāmiņām un viņu mazbērniem.

Izrādes radošā komanda līdz idejai par izrādi nonāca kopīgu diskusiju rezultātā, reflektējot par savām attiecībām ar vecvecākiem un secinot, ka katram tajās ir kādi izaicinājumi. Izrādes tapšanā izmantotas tās dalībnieku atmiņas par savām vecmāmiņām un pašu vecmāmiņu aizraujošie, amizantie, skumjie, līksmie un neparastie stāsti. Izrādē skarta arī novecošanas tēma, gan personīgā, gan plašākā – visas sabiedrības aspektā.

Pieteikšanās izrādei Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa”, aizpildot pieteikuma formu.

Radošā komanda:

Režija: Paula Pļavniece Aktieri: Reinis Boters, Klāvs Mellis, Ance Strazda, Āris Matesovičs, Jana Ļisova, Ance Kukule, Jānis Kronis, Samira Adgezalova Dramaturgi: Justīne Kļava, Evarts Melnalksnis Komponists: Jēkabs Nīmanis Dziesmu tekstu autori: Cēsu 1. pamatskolas skolēni Scenogrāfija un kostīmi: Marija Rozīte-Vītola Gaismu mākslinieki: Mareks Lužinskis, Jānis Sniķers Gaismu mākslinieka asistents: Kārlis Staņa Fotomāksliniece: Odeta Katana (Odeta Catana, ROU) Producentes: Sandra Lapkovska, Inese Tone Tehniskais direktors: Kārlis Tone Superpalīgs: Anna Ulberte Izrādēs piedalās Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas bērnu koris Īpašs paldies Matīsam Budovskim.

Atbalstītāji un sadarbības partneri:

British Council Latvia, Valsts kultūrkapitāla fonds, VSIA Rīgas cirks, Latvijas Jaunā teātra institūts, ES platforma “Radošā Eiropa”, Magic Carpets, Rēzeknes teātris “Joriks”, Daugavpils novada Kultūras centrs “Vārpa”, Daugavpils novada Kultūras pārvalde.

Informāciju sagatavoja Inese Tone / inese@kvadrifrons.lv Vairāk informācijas: www.kvadrifrons.lv un https://www.facebook.com/KVADRIFRONS/

Sventes pagasta senioru pasākums “Kad dvēsele dzied”