„Izpēti savu dzimto malu”

AKTUĀLI

Beidzot ir pienācis ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks. Ambeļu bibliotēka bērniem ir sagatavojusi dažādus pasākumus, kurus tie varēs apmeklēt vasaras brīvlaikā. Katru gadu bibliotēka organizē izbraukumus uz kaimiņu novadiem un pilsētām. Mēs jau esam apmeklējuši Sventi, Aglonu un Krāslavu. Šī gada 9. jūnijā tika organizēta ekskursija uz Preiļiem. Bērnu grupa kopā ar vecākiem gida pavadībā devās aplūkot pilsētas ievērojamās vietas. Šeit mums tika pavēstītas dažādas leģendas un teiksmas, tāpat mēs aplūkojām senatnīgās drupas.

Preiļos mēs devāmies arī uz Leļļu muzeju, kura apmeklēšana ir ikviena bērna sapnis. Šis neticamais pasakas stūrītis neatstāja vienaldzīgus nedz vecākus, nedz bērnus. Šeit mums pavērās iespēja aplūkot autorleļļu ekspozīciju, pārģērbties vēsturiskos kostīmos, kā arī sarīkot īstu fotosesiju. Šeit ir viss nepieciešamais, lai katrs varētu iejusties neparasta personāža lomā un doties pasakainā ceļojumā uz citu laikmetu.

Ceļojuma nobeigumā kavējām laiku dīķa krastā, kur ir ierīkota visiem pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem pieejama atpūtas vieta ar bērnu rotaļu laukumu, pludmali, veloceliņu. Tāpat šeit var palutināt sevi kafejnīcā, kas piedāvā neparastu ēdienkarti. Katrs atrada sev piemērotu nodarbi.

Lieliska saulaina vasaras brīvlaika diena! Mums izdevās ne tikai atpūsties, bet arī uzzināt daudz jauna par savu dzimto malu.

Informāciju sagatavoja:
bibliotēkas vadītāja Z.Rubene

Jaunieši izstrādās jaunu stratēģiju projekta “Attīsti sevi un savu novadu!” ietvaros