Iznāks krāsojamā grāmata “Izkrāso Sēliju!”

AKTUĀLI

Pirmo reizi izdota krāsojamā grāmata, kurā apkopoti 20 ievērojamākie tūrisma objekti no visas Sēlijas. Grāmatas atvēršanas pasākums notiks 9. decembrī Viesītes kultūras centrā “Sēlija”.

Daugavpils mākslinieces Jeļenas Ondzules zīmētajās melnbaltajās ilustrācijās atrodami 20 vēstures, arhitektūras un dabas objekti no visas Sēlijas vēsturiskās zemes. Darbi zīmēti ar roku, datorā veicot tikai to pēcapstrādi.

Grāmatā varēs izkrāsot gan Červonkas muižas pili Vecsalienas pagastā, gan Subates vecpilsētu un Zasas muižas parku. Objektu vidū iekļauta Viesītes kultūras centra “Sēlija” iespaidīgā celtne, Staburaga piemiņas zīme “Dieva auss” un cita ievērojamas Sēlijas vietas.

Katram no zīmējumiem pievienots apraksts un karte, kas ļauj uzzināt par katru no šīm apskates vietām vairāk. Objektu apraksti apzināti veidoti vieglajā valodā, lai tie būtu  saprotami gan bērniem, gan cilvēkiem ar uztveres traucējumiem.

Grāmatas ilustrāciju autore Jeļena Ondzule ir gleznotāja un datordizainere. Strādā dažādās mākslas tehnikās un vada meistarklases. Savus darbus izrādījusi 8 personālizstādes, kā arī piedalījusies vairāk nekā 10 kolektīvajās izstādēs.  Labprāt piedalās mākslas plenēros un arī pati organizējusi vairākus mākslinieku plenērus.

Krāsojamās grāmatas atvēršanas svētki tiks svinēti kopā ar grāmatas autoriem un  muzikālo Križevicu ģimeni jeb grupu "Križevic Band-a" no Rīgas. Tētis Mārtiņš spēlē ģitāru, meita Helma vijoli, bet kopīgā dziedāšanā viņiem pievienojas arī dēls Andžejs. "Križevic Band-as" repertuārā ir gan pašu sacerētas dziesmas, gan citu mūziķu populāras melodijas.

Grāmatas atvēršana notiks Viesītes kultūras centrā “Sēlija” 2023. gada 9. decembrī pulksten 11.00. Apmeklētājiem būs iespēja saņemt bezmaksas grāmatas eksemplārus. Ieeja pasākumā bez maksas. Grāmatu “Izkrāso Sēliju!” izdevusi biedrība “Āžu miesta rezidence” ar Sēlijas kultūras programmas finansiālu atbalstu.

Sagatavoja Jānis Dzimtais,

biedrības “Āžu miesta rezidence valdes loceklis

Noslēdzies Augšdaugavas novada čempionāts volejbolā