Izbraukums “Pretī vasarai” uz Preiļiem

Kultūra

Saulainā 6.jūnijā lieli un mazi Maļinovas pagasta bibliotēkas lietotāji devās izbraukumā uz Preiļiem.  Pirmais pieturas punkts bija “Kaķu sēta” . No lielās kaķu dažādības daudziem aizrāvās elpa, kaķi no koka, porcelāna, filca, tamborēti un vēl, un vēl. Laikam svarīgākais kaķis ir leļļu meistares Vladlenas darinātā kaķu feja, kuras skatiens apbur ar noslēpumainu šarmu. Ekskursijas vadītājas Kristīnes aizraujošais stāstījums par ekspozīciju visiem ļoti patika, uzzinājām ko jaunu par kaķu ieradumiem, klausoties ierakstus pēc ņaudēšanas intonācijas noteicām kaķu garastāvokli, uzzinājām par plašo aktivitāšu klāstu , ko piedāvā Kaķu sēta. Bija ļoti interesanti. Paldies!

Nākamais pieturpunkts bija Preiļu muižas komplekss un Dižkoku taka. Šos objektus daudzi ir redzējuši tikai garām braucot, un nu mēs devāmies parkā iekšā, lai apskatītu to klātienē. Interesantākais arhitektūras piemineklis ir zirgu staļļi, un senais parks ar varenajiem dižkokiem. Vienai liepai saskaitījām pat 14 stumbru. Pastaiga parkā relaksē un nomierina , jaušamā senatnes elpa liek sapņot par laikiem kad valdīja muižnieki Borhi un kundzes nesteidzīgi pastaigājās parkā krāšņajās kleitās. Nesteidzīgi pastaigājoties atnācām pie atjaunojamās Preiļu pils, var tikai iedomāties kāds bija iekštelpu iekārtojums un interjers. Nu jau atjaunotā fasāde priecē acis un doma, ka pils tiks saglabāta nākamajām paaudzēm. Izbaudījuši Preiļu parka relaksējošo atmosfēru devāmies mājup, pa ceļam iegriežoties Pelēču purva takā un apskatot jauno dabas taku. Izbaudījām skaisto ezera skatu no skatu torņa, kur mūs sveicināja baltais gārnis un bariņš asarīšu dzidrajā ezera ūdenī.

Un atkal varam secināt cik mūsu dzimtā Latvija ir neizzināta un skaista. Dosimies izbaudīt dabu jo priekšā vasara un brīvlaiks, protams neaizmirstot iegriezties bibliotēkā un paņemot kādu grāmatu atelpas brīžiem.

Maļinovas pagasta bibliotēkas vadītāja Elvīra Kokina

Iemīlot mežu, Tu lielāks audz!