Iemīlot mežu, Tu lielāks audz!

AKTUĀLI

Lielāko daļu Dvietes pagasta teritorijas – 66% - klāj meži, tāpēc tas ir viens no zaļākajiem pagastiem Augšdaugavas novadā. Tāpat, lielu Dvietes pagasta teritoriju ietver “Dvietes paliene”, kas ir viena no lielākajām un neskartākajām dabisko upju palienēm Latvijā un Eiropā. Ar šiem faktiem lepojas Dvietes iedzīvotāji, un ir par ko! Par godu tam, ka Dvietes pagasts ir tik zaļš un par godu tam, ka pavisam nesen svinējām bērnu aizsardzības dienu, Dvietes muižas teritorijā 3.jūnijā notika ļoti sirsnīgs un izzinošs pasākums – “Iemīlot mežu, Tu lielāks audz!”

Pasākumu apmeklēja gan lieli, gan mazi Dvietes iedzīvotāji un ciemiņi. Dvietes muižas dzirnavās mazos apmeklētājus priecēja leģendārā Čučumuiža ar izrādi “Meža mātes skola”. Kamēr bērni un vecāki skatījās izrādi, Māte daba mums dāvāja lietu, nomazgājot putekļus un atsvaidzinot visu visapkārt. Pēc kārtīgām lietavām un jaukās izrādes, visi devās sasildīties un iestiprināties ar spēka zupu un putru, ko bija sagatavojušas “Divas vīnogas” – Viktorija un Dace. Vēlāk Dvietes muiža visus sauca pie sevis – atvērt Meža klasi, izstaigāt veclaicīgās telpas un gaiteņus. Meža kopšanas un atjaunošanas speciālists Kristaps apmeklētājus iepazīstināja ar tehnoloģijām, kas tiek izmantotas meža apsaimniekošanā – bērni varēja izmēģināt, kā ir stādīt mežu, kā var izveidot tiltu no dēļiem, bez skrūvēm un citiem palīgmateriāliem, kā arī iepazīties ar dronu izmantošanu meža apsaimniekošanā.

“Iemīlot mežu, Tu lielāks audz!” netrūka dažādu aktivitāšu – meža zvēri aicināja pašus mazākos izdejoties, zirgu sēta “Klajumi” visus interesentus vizināja karietē ar diviem skaistiem zirgiem, paralēli notika arī radošās aktivitātes un visi, kam nebija auksti, varēja nogaršot Dvietes īsto lauku saldējumu.

Kā saldais ēdiens - Dvietes estrādē visiem uzspīdēja saule, palika silti, skatītājus priecēja zaļā feja, burbuļu šovs un dienas gaidītākais notikums – Normunda Rutuļa uzstāšanās. Mūziķis atskaņoja visiem zināmas melodijas, protams, neizpalika arī Raimonda Paula “Par to” un “Cāļus skaita rudenī”.

Šis pasākums ir tapis ar Sēlijas vēsturiskās zemes Kultūras programmas finansiālo atbalstu. “Iemīlot mežu, Tu lielāks audz!” ir pirmais īstenotais projekts šajā programmā.

Paldies biedrībai “Dvietes vīnogas”, Līksnas pagasta kultūras namam un Latgales audžuģimeņu atbalsta biedrībai “Muna sāta” par tik sirsnīgu un izzinošu pasākumu!

Teksts, foto: Māra Multiņa

Naujenes un Biķernieku pagasta jaunieši aicina piedalīties labdarības akcijā