Ierakumos ar skolas somu

Izglītība

2. aprīlī Randenes pamatskolas 1.-4. klases skolēni projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Augšdaugavas novada Medumiem, kur izveidots Pirmā pasaules kara mantojuma muzejs.

Skolēni tika iepazīstināti ne tikai ar Medumu vēsturi, bet arī ar notikumiem, kuri te risinājās vairāk nekā pirms simts gadiem. Proti, ka Pirmā pasaules kara laikā Latvijas, te ap Medumiem, un Lietuvas teritorijā vairākus gadus atradās frontes “Dzīvības un nāves” līnija. Ka te divarpus gadu garumā bija ierakumi, dzeloņdrātis, bunkuri. Katru dienu abu pušu karavīri zaudēja dzīvības. Un kur  joprojām vietējie iedzīvotāji savos zemes pleķīšos atrod ar karu saistītus artefaktus.

Noslēgumā – kopīga tējas dzeršana kara apstākļos – no dzelzs krūzītēm pie ugunskura.

Naujenes pamatskolā tika īstenota interešu izglītības programma “Es – uzņēmējs”