Godināti nopelniem bagātākie novada sportisti

AKTUĀLI

Novada kultūras centrā “Vārpa” norisinājās galvenais notikums novada sportā gada griezumā, konkursa “Sporta laureāts 2017” noslēguma pasākums un laureātu godināšana. Uz to pulcējās nopelniem bagātākie novada sportisti, labākie treneri, tiesneši, sporta darba organizatori un atbalstītāji. Balvas pasniegtas 13 nominācijās.

Par novada labāko skolu sporta darba organizācijā tika atzīta Kalupes pamatskola. Šajā skolā visa gada garumā notiek visdažādākie pasākumi, kuru mērķis ir veicināt fiziskās aktivitātes un veselīgu dzīvesveidu. Katru gadu skolas kolektīvs iesaistās Olimpiskās dienas norisēs, arī pagājušais gads nebija izņēmums. Populārākie sporta veidi skolēnu vidū ir futbols un florbols. Labāko skolu vidū šajā nominācijā iekļuva arī Špoģu un Sventes vidusskola.

Nominācijā “Novada labākā pagasta pārvalde sporta darba organizācijā” par laureātiem kļuva Kalupes pagasta pārvalde. Pagastā darbojas 5 sporta sekcijas. Lielākais pagasta lepnums ir vīriešu hokeja komanda “Kalupe”, kas pērn Daugavpils atklātajā čempionātā ir ieguvusi otro vietu, savukārt starptautiskajā hokeja turnīrā amatieru komandām – zelta godalgu. Pagastā notiek tradicionālais minifutbola turnīrs, kas ir ieguvis lielu popularitāti. Sportiskāko pagasta pārvalžu vidū iekļuvusi arī Skrudaliena, Tabore, Svente, Vabole un Naujene.

Novada labākās sportistes titulu brīvajā cīņā ieguva Veronika Zujeva no Naujenes pagasta, svarbumbu celšanā – Tatjana Šeškova no Laucesas un vieglatlētikā – Kristīne Jevsejeva no Medumiem. Par novada labākajiem sportistiem atzīti Aleksandrs Potapovs no Tabores, kurš bija vistitulētākais brīvajā cīņā, svarbumbu celšanā - Mihails Žaļuks no Laucesas, vieglatlētikā – Dmitrijs Jefimovs no Maļinovas un biatlonā - Pāvels Pancerko no Laucesas.

Nominācijā “Gada izrāviens” balvas tika pasniegtas svarbumbu cēlājiem - Anastasijai Želtkovai un Iļjam Vaņkovam no Tabores pagasta, brīvās cīņas sportistiem - Sergejam Šatrevičam un Sergejam Ešenvaldam no Naujenes, kā arī vieglatlētam Vladislavam Suvorovam no Medumu pagasta.

Nominācijā “Novada labākais treneris individuālajos sporta veidos” uzvaras laurus plūca vieglatlētikas treneris Sergejs Petrakovs, brīvajā cīņā – Andrejs Andrijanovs un svarbumbu celšanā – Ivans Gaļašs.

Par novada labāko vīriešu sporta spēļu komandu atzīta futbola komanda “Kalupe” (treneris Aleksandrs Vabisčevičs), basketbola komanda “Daugavpils novads” (treneris Edgars Kucins) un hokeja komanda “Kalupe” (treneris Aleksandrs Vabiščevičs).

Novada labākās sieviešu sporta spēļu komandas tituls piešķirts basketbola komandai “Kalupe” tās trenera Aleksandra Vabiščeviča vadībā.

Nominācijā “Novada labākais sporta spēļu tiesnesis” - Ivars Caune (futbolā), Sergejs Komļevs (basketbolā) un Māris Vancevičs (volejbolā).

Par ieguldījumu Daugavpils novada veterānu sportā godalgas virknei sporta veterānu - Romualdam Saušam, Staņislavam Stašulānam, Ivaram Velikam, Jurijam Koposovam, Gaļinai Meteļskai, Varvarai Jefimovai un Vladimiram Jermaļonokam tiks pasniegtas pēc viņu atgriešanās no sacensībām Baltkrievijā. Pasākumā tika sumināti arī divi klātesoši veterāni - Vladislavs Petrovs un Vera Gurtajute.

Par ieguldījumu Daugavpils novada sportā sumināti vieglatlētikas treneri Jana un Dmitrijs Hadakovi. Pateicoties treneru darbam, Daugavpils novads ir labi pazīstams ne tikai Latvijas vieglatlētu saimes vidū, bet arī Lietuvā, kur Janas un Dmitrija audzēkņi atzīstami startē daudzās augsta līmeņa sacensībās. Pērnajā gadā Dmitrijam Hadakovam Latvijas Vieglatlētikas savienība izteica priekšlikumu darboties savienības Treneru padomē.

Pasākuma noslēgumā īpašs paldies tika teikts Daugavpils novada sportistu un komandu atbalstītājiem - SIA “LatRosTrans”, SIA “Goodman Group”, SIA “Hokeja klubs STALKERS” un uzņēmējam Alvilam Šaripovam.

FOTOGALERIJA

Domes sēde