Godināja Lietuvas kritušos karavīrus

AKTUĀLI

“Ceļiniek, pasaki Lietuvai, ka mēs kritām, Tēviju aizstāvēdami” šāds uzraksts rotā 6,5 m augsto pieminekli Sārtenes kapos, kas celts 1932. gadā par godu 1919. – 1920. gadā Latvijas teritorijā kaujās kritušajiem Lietuvas karavīriem, kas šeit tika pārapbedīti no apkārtējiem pagastiem.

Pieminekli veidojis lietuviešu skulptors Stasis Stanišauskas. Tas celts par Lietuvas valsts līdzekļiem, to vainago jaunavas figūra — Lietuvas simbols, kas tur rokās plāksni ar Sv. Jura bareljefu, pie tās kājām kritis karavīrs ar šauteni blakus. Apakšā centrā krustā sistā Kristus tēls.

19. novembrī ar svinīgu pasākumu tika atzīmēta šī pieminekļa 90. gadadiena. Izskanēja Lietuvas un Latvijas himna, tika aizdegtas sveces un nolikti ziedi. Subates Svētā Miķeļa Romas katoļu draudzes prāvests Andrejs Skadiņš aicināja visus uz kopīgu lūgšanu par kritušajiem karavīriem.

Pasākumā piedalījās no Lietuvas un Augšdaugavas novada pašvaldības – izpilddirektors Pēteris Dzalbe, Kultūras nodaļas vadītāja Ināra Mukāne, pārstāvji no Subates, Eglaines un Subates - Sofija Glūmāne, Gunta Okmane un Viktors Potjomkins.

Pasākuma laikā tika pieminēti vairāk nekā 100 gadus veci notikumi, kas norisinājās šajā apkārtnē, kad notika gan lietuviešu gan latviešu Brīvības cīņas. Izskanēja atmiņu stāsti un pieminekļa tapšanas vēsture, dziesmas lietuviešu un latviešu valodā. Piemiņas pasākumu noslēdza ar kopīgo aizlūgumu par kritušo dvēselēm.

Vairāk informācijas par pasākumu: https://www.facebook.com/obeliumuziejus/

Biķernieku pamatskolas Novembris