Ģitāra, vīnogas, saldējums

Izglītība

Oktobris vienmēr izglītības sistēmā saistās ar Skolotāju dienu. Arī šajā 2022./2023. mācību gadā Randenes pamatskolā viss notika tradicionāli. Skolotāju dienā tika dāvāti ziedi un teikti laba vēlējumi.

Pirmajā Skolotāju dienas daļā skolas līdzpārvalde iejustās pedagogu lomā un vadīja stundas. Jaunie skolotāji vēlāk atzina, ka tas bija visai sarežģīts process, bet daži aizdomājās, ka varbūt tālā nākotnē varētu savu dzīvi saistīt ar šo darbu. Pēc tam sekoja neliels koncerts, kura laikā visus zālē klātesošos priecēja Daugavpils Valsts ģimnāzijas 12.klases skolnieka Kevina Konopecka izjusti izpildītās dziesmas ģitāras pavadījumā.

Otrajā svētku daļā Randenes pamatskolas skolotāji devās izglītojošā pasākumā uz Paula Sukatnieka māju, uz "Apsītēm". Atjaunotās mājas un piemiņas dārzs ir vieta, kur var uzzināt ar kādu mīlestību P. Sukatnieks selekcionēja ne tikai vīnogas, bet arī rozes, tulpes, cidonijas, arbūzus, melones. Šoreiz skolotājiem bija unikāla iespēja degustēt saules pielietās vīnogas.

Pēc "Apsītēm" ceļš skolotājus aizveda uz Stapkeviču ģimenes uzņēmumu "Dvietes īstais lauku saldējums". Te pedagogi uzzināja, kaĢit top dabīgs mājas saldējums bez e-vielām, augu taukiem un ar samazinātu cukura daudzumu. Jāatzīmē, ka saldējums tiek gatavots no īsta piena, kas iegūts savā saimniecībā un no dabīgiem produktiem. Govis ganās Dvietes palienes bioloģiski vērtīgās pļavās. Te top saldējums ar visdažādākajām garšām -rabarberu, piparmētru, rozīņu, dzērveņu, brūkleņu, aveņu ar baziliku, ābolu, smiltsērkšķu-cidoniju, biezpiena un citus. Pēc interesantā stāstījumu notika našķošanās ar saldējumu, kuru pasniedza uz burbuļvafeles kopā ar kafiju.

Vēl pie Stapkeviču ģimenes šajā dienā ciemojās kaimiņi, kuri randeniešiem pasniedze meistarklasi īstu gruzīņu hinkaļu veidošanā. Tapa hinkaļi ar cūkas gaļu un sieru. Beigās ovācijas un, protams, degustācija.

Tik jauka svētku otrā daļa nebūtu iespējama, ja nebūtu biedrības "Stāvais krasts". Paldies tai, ka sponsorēja saldējuma un hinkaļu degustāciju ar meistarklasi.

Špoģu vidusskolas skolēni iepazīst svina kausēšanu un sarūpē ziedojumus dzīvnieku patversmei