Gaismas svētki Kalupē

Kalupes pagasts

Svinot gaismas uzvaru pār tumsu, ar dažādām aktivitātēm Kalupē, tika sagaidīti pavasara saulgrieži.

Biedrība “Lai sapņi piepildās” darbnīcas dalībniekus iepazīstināja ar neirografiku – metodi, kas caur domu, līniju un formu spēj transformēt cilvēku dzīves vieglā, patīkamā un aizraujošā veidā. Kā pastāstīja darbnīcas vadītāja Kristīne Saulīte, šīs metodes unikalitāte slēpjas tās vienkāršībā – ir nepieciešama balta lapa, marķieris un neirogrāfiskā līnija. Darbnīcas apmeklētāji zīmēja pilnīgi visu –stresu, negatīvas emocijas un visu, kas traucē virzīties uz priekšu. Zīmējot tika modelēta jauna realitāte, un ikviens tika piepildīts enerģiju un pozitīvām emocijām.

Turpinot saulgriežu aktivitātes, dzejniece Rasma Urtāne skandināja, dziedāja un iztēloja savus dzejoļus par mīlestību, dzimteni, dabu un bērnību. Ar lielu aizrautību skatītāji klausījās autores dzīves stāstos. Stāstot piedzīvoto, Rasmas kundze atzīmēja: “Viss notiek īstajā laikā un vietā”. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iegādāties autores dzejoļu grāmatas - “Tev skūpstu neizdzēst no lūpām”, “Saulīte plaukstās” , “Bērnības smarža” u.c.

Tāpat klātesošos pasākuma dalībniekus priecēja Kalupes pagasta amatiermākslas kolektīvi, kas ieskandināja pavasari ar dziesmām un dejām.

Paldies visiem, kas piedalījās pasākumā! Vienkārši esot kopā, skatoties viens otram acīs, dodot viens otram roku, mēs vairojām gaismu un veidojām pozitīvas emocijas sev un apkārtējiem!

 Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja Inita Ivdra

Augšdaugavas novada izglītības iestāžu kori ieskandina pavasari