Augšdaugavas novada izglītības iestāžu kori ieskandina pavasari

AKTUĀLI

Šajā mācību gadā visā Latvijā skolu jaunatne ir uzsākusi aizraujošu un piedzīvojumiem piepildītu ceļu uz XIII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2025. gadā, apgūst repertuāru dažādās nozarēs.

Arī Augšdaugavas novada skolu jaunatne ir ceļā uz svētkiem – dziedot, spēlējot orķestrī, dejojot, muzicējot, zīmējot, veidojot, darbojoties teātri.

25. martā Kultūras centrā “Vārpa” pulcējās Augšdaugavas novada izglītības iestāžu 4.-9. klašu un 5.-12. klašu kori uz repertuāra pārbaudes skates 1. kārtu un radīja emocijām piepildītus dziedāšanas svētkus. Pasākuma mērķis ir sekmēt bērnu un jauniešu līdzdalību Dziesmu un deju svētku procesā, kultūras mantojuma apguvē, iesaistoties Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pilnveidē.

Koru repertuāra pārbaudes 1. kārtā piedalījās četri Augšdaugavas novada 4.-9. un 5.-12. klašu kori no četrām izglītības iestādēm. Katrs koris izpildīja trīs dziesmas no svētku repertuāra – obligāto, izvēles un izlozes. Koru sniegumā ieklausījās un to vērtēja eksperti: Daina Paukšte – Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas kora un dziedāšanas pedagoģe, Izglītības programmas “Vokāla mūzika. Kora klase” vadītāja; Inga Ašķeļaņeca – Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas vokālā un diriģēšanas pedagoģe, vispārizglītojošo skolu mūzikas skolotāja; Vita Viļevko – mūzikas skolotāja, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības “Vienības nams” struktūrvienības “Latviešu un latgaliešu kultūras centrs” vecākā kultūras pasākumu organizatore, orķestra “Daugavpils Sinfonietta” mūziķe.

Visi kori cītīgi apgūst repertuāru un turpinās to pilnveidot. Par to liecina ekspertu izteiktie viedokļi un lēmums visus četrus korus sūtīt uz repertuāra pārbaudes 2. kārtu – Latgales kārtu, kura notiks 3. aprīlī Daugavpils pašvaldības iestādē “Vienības nams”.  Katrs koris saņēma diplomu un saldas dāvanas: Salienas vidusskolas 6.-12. klašu koris (vad. Oksana Klimanska) – II pakāpes diplomu; Lāču pamatskolas 4.-8. klašu koris (vad. Anastasija Lukašenoka) – I pakāpes diplomu; Špoģu vidusskolas 5.-12. klašu koris (vad. Valerija Pogodina) – I pakāpes diplomu; Ilūkstes Raiņa vidusskolas 5.-9. klašu koris (vad. Daiga Martinsona, koncertmeistare Judīte Žīgure) – Augstākās pakāpes diplomu.

Dziedāšanas svētku noslēgumā Augšdaugavas novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska pateicās dziedātājiem par dalību korī un vēlmi dziedāt, skolotājiem – par ieguldīto lielo darbu, neatlaidību un atbalstītājiem par palīdzību un līdzās būšanu. Kā arī koristus aicināja turpināt cītīgi apmeklēt nodarbības un mācīties, lai varētu kļūt par XIII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekiem un vienoties kopīgā dziedāšanā Mežaparka lielajā estrādē.  Savukārt eksperti norādīja, ka ir patīkami pārsteigti par koru sniegumu un dalībnieku skaitu, pateicās skolotājiem par ieguldīto darbu, kā arī novēlēja turpināt kopt dziedāšanas tradīciju, pilnveidot sevi un neapstāties pie sasniegtā.

Pasākumu rīkoja Augšdaugavas novada pašvaldības Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.

Izglītības pārvaldes metodiķe Inese Zuģicka

Foto: Inese Minova

25. marts – komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena