25. marts – komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

AKTUĀLI

25. martā Ilūkstē pie pieminekļa represētajiem pulcējās cilvēki, kuri reiz bija izsūtīti tālu prom no mājām, kuru ģimenes ir cietušas no padomju represijām, kā arī Ilūkstes jaunsargi, kuri tikai mācās mūsu valsts vēsturi un izrāda cieņu vajātajām ģimenēm.

Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Maigurs Krievāns atzīst, ka šodien cilvēki arvien vairāk aizmirst un pārāk maz runā par šo laiku, par svarīgajām lietām. Viņš pateicās visiem atnākušajiem, it sevišķi jaunsargiem, jo šī diena, šis skarbais laiks mūsu valsts vēsturē ir jāatceras ikvienam, šie notikumi jāpiemin, lai nākotnē tie vairs nekad neatkārtotos.

Jaunsargu instruktors Kaspars Kancāns uzrunāja klātesošos: “Mēs šodien pieminam un godinām represētos, arī manu vectēvu. Jaunsardzē mēs audzinām jauniešus, lai neaizmirstu, kas kādreiz ir bijis, un ļoti ceru, ka mēs nepieļausim, lai kas tāds atkārtotos.”

Šajā dienā atceramies vienu no drūmākajiem notikumiem Latvijas valsts vēsturē – laiku, kad padomju vara masveidā deportēja uz Sibīriju tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Arī Ilūkstē šo dienu atceras ar lielām skumjām, jo laika posmā no 1941. līdz 1949. gadam tika izsūtīti 1922 kādreizējā Ilūkstes apriņķa iedzīvotāji.

Teksts, foto: Māra Multiņa

Būt drosmīgiem, aktīviem un iesaistīties