Folkloras kopa “Dyrbyni” ieraksta dziesmas studijā

Kultūra

2022. gada oktobra beigās Augšdaugavas novada Kultūras centra “Vārpa” folkloras kopas “Dyrbyni” dalībnieki devās uz Rīgu, lai profesionālā skaņu ierakstu studijā “Lauska” veiktu divu dziesmu ierakstu, tādā veidā dokumentējot Augšdaugavas novada tautas mūziku.

Ierakstu sesijas laikā studijas “Lauska” vadītāja un skaņu inženiera Kaspara Bārbala vadībā tika ierakstītas divas dziesmas “Īsaleņa molt” un “Ontona daņcs”, kuras pirms vairāk kā 120 gadu ir teicis Ontons Skrinda. Ierakstā piedalījās Gunta Ločmele, Agnese Timofejeva, Krišjānis Kaminskis, Mārtiņš Radiņš, Jānis Sniķeris un folkloras kopas vadītāja Anna Briška.

Skaņu ierakstu finansē Augšdaugavas novada Kultūras pārvalde, savukārt transporta un uzturēšanās izdevumus kā savu ieguldījumu šajā muzikālajā projektā uzņēmās folkloras kopas “Dyrbyni” dalībnieki paši.

Ontons Skrinda (1881 – 1918) ir dzejnieks, publicists, tulkotājs, kara ārsts un viens no izcilākajiem un redzamākajiem Latgales atmodas darbiniekiem. Ontons ir viens no trim brāļiem Skrindām, kuriem veltīts Skrindu muzejs Augšdaugavas novada Vabolē.

Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” folkloras kopa “Dyrbyni” izveidota 2007.gadā. Savā pastāvēšanas laikā kolektīvs ir piedalījies visos Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos, starptautiskajos festivālos “Baltica”. “Dyrbyni” ir piedalījušies vietēja, reģionāla un starptautiska mēroga pasākumos, projektos un koncertos Latvijā un ārzemēs (Francijā, Polijā, Ungārijā, Bulgārijā, Krievijā, Baškortostānā, Lietuvā, Baltkrievijā).

Informācija un foto: Anna Briška, Augšdaugavas novada Kultūras centra “Vārpa” folkloras kopas “Dyrbyni” vadītāja

Āra izglītības diena Špoģu vidusskolā