Etnogrāfiskais ansamblis “Vabaļis” prezentēs trešo disku „Labi dzeivōt kolchozā”

AKTUĀLI

Etnogrāfiskais ansamblis „Vabaļis” aicina uz sava nu jau trešā diska „Labi dzeivōt kolchozā” prezentāciju šī gada 16. septembrī plkst. 12.00 Vaboles kultūras namā .

Mūsdienās ierakstītās kolhoznieku dziesmas ir ne tikai spilgta tautas muzicēšanas un radošuma liecība, bet arī iespējams sākums interesantai sarunai par kultūras, politikas, atmiņas un vēstures attiecībām.

Kolhoza dziesmas lieliski pierāda, ka nostalģija neprasa atkārtot vai turpināt pagātni. Gluži otrādi – pagātne tiek atstāta aiz muguras, paņemot līdzi atmiņas par to labo, kas ikvienam saistās ar savu jaunību, nozīmīgākajiem dzīves pavērsieniem un patiesu gandarījumu par labi padarītu darbu. Tāpat kā senās tautasdziesmas palīdzēja latviešiem pārdzīvot smagākos klaušu un dzimtbūšanu laikus, kolhoza dziesmas ir dzīvespriecīga atbilde greizajai padomju plānveida ekonomikai Latvijas laukos.

Padomju varas gados radās dziesmas un dziesmu teksti, ko tauta sacerēja un dziedāja brīžos, kad “partorgs nedzird”. Tādu dziesmu klāstu piedāvā šis albums. Ironija, sarkasms, humors, kas dzirdams piedāvātā materiālā, nāk no “Vabaļu” teicēju atmiņām un dziesmu kladēm.

Projekts tapis ar VKKF un Daugavpils novada pašvaldības budžeta programmas “Atbalsta fonds biedrībām” atbalstu.

Informāciju sagatavojusi:
Vaboles kultūras nama direktore,
projekta vadītāja Vija Pabērze

 

Aicinām uz Medumu pagasta svētkiem!