Eiropas medus brokastis arī Augšdaugavas novada skolās

AKTUĀLI

Eiropas medus brokastis ir sociāli izglītojošs pasākums, ko 2007. gadā aizsāka Slovēnijas biškopji, kura mērķis ir izglītot bērnudārzniekus un skolēnus par bitēm, medu, bišu nozīmi, kā arī organizēt medus un pārējo biškopības produktu degustācijas. Nu jau šī akcija izvērsusies visā Eiropā – novembra trešo piektdienu pasludinot par Eiropas
Medus brokastīm. 2013. gadā šai kampaņai pievienojāmies arī Latvijas Biškopības biedrība

Šogad pasākums norisinās informatīvās programmas "ES medus – gards un videi draudzīgs ietvaros”, kur uz vairāk kā 100 izglītības iestādēm visā valstī dosies 48 biškopji, lai izglītotu un organizētu medus degustācijas vairāk kā 15'000 skolēniem jeb katram 14. skolēnam Latvijā. Pasākums norisinās no 21. novembra līdz 8. decembrim. Eiropas medus brokastis norisināsies arī Augšdaugavas novada skolās Naujenē, Ilūkstē, Kalupē, Biķerniekos un Bebrenē.

“ES medus – gards un videi draudzīgs”, šogad un turpmākos divus gadus esam ieguvuši papildu kapacitāti pieaugošas intereses apmierināšanai gan ar klātienes apmeklējumiem skolās, gan attīstot digitālo vidi medus.lv ”, pauž Latvijas Biškopības
biedrības valdes priekšsēdētājs Guntars Melnis.
Programmu "ES medus – gards un videi draudzīgs" līdzfinansē ES.

Papildus informāciju par pasākumu “Eiropas medus brokastis” iespējams aplūkot interneta vietnē https://www.medus.lv/eiropas-medus-brokastis.

Informāciju sagatavoja Jānis Kronbergs janis.kronbergs@strops.lv

Latviskā dzīvesziņa kalupieša Antona Salīša darbos