Dzejas dienas Sventē

AKTUĀLI

Katru gadu septembrī koki pamazām ietērpjas krāsainā lapu rotā, skolēni atsāk mācības skolā, tiek novākta bagāta rudens raža, un atkal klāt ir Dzejas dienas. Šogad tā ir arī Raiņa 155. dzimšanas diena. Dzejas dienas notiek visā Latvijā, arī mūsu Sventes pagastā.

30. oktobrī Sventes Tautas namā tika lasīta dzeja, rudenīga un sirsnīga. Lasījumu starplaikos nostaļgisku noskaņojumu radīja saksofonists Jevgēnijs Hairulins. Kopā ar skatītājiem izdziedātas “Lapas dzeltenās”. Skatītāju atmiņas uzjundīja dzejoļi par aizgājušo bērnību, kopā izdziedāta dziesma “Roditeļskij dom”.

Dzeju lasīja bibliotēkas vadītāja Inese, Leontīna un es, Viktors.

Pēc pasākuma bija skatāma dzejas grāmatu izstāde. Pie tējas tases un ābolu pīrāga skatītāji emocionāli pārrunāja dzirdēto, cik patiesi dzejā izklāstītas dažādas dzīves situācijas.

Mums patiess prieks, ka varējām skatītājos radīt plašu emociju spektru.

TN vadītājs Viktors Petaško.

Braucot uz/no vai atrodoties Daugavpils pilsētā jāievēro stingrāki piesardzības pasākumi