Dzejas dienas – 2018 “Kā Daugavu nemīlēt..”

AKTUĀLI

11. septembrī, Raiņa 153.dzimšanas dienā, Berķenelē notiks Dzejas dienu pasākums, kurš šogad būs veltīts Latvijas simtgadei.

Pulksten 14.00 Raiņa mājā viesosies bērnu grāmatu ilustratore Signe Ērmane  ar savu izstādi un meistardarbnīcu.

Signe Ērmane beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu, kurā specializējusies grāmatu mākslā. Piedalās izstādēs kopš 1992. gada. Par ilustrācijām U. Ausekļa grāmatai Uz Klidziņu ar vienu koka zirdziņu saņēmusi 1. vietu grāmatniecības konkursā Skaistākā grāmata 2001 un Pastariņa prēmiju 2003. gadā. Kā māksliniece nominēta Gada balvai grāmatniecībā un Jāņa Baltvilka balvai 2007. gadā par J. Zvirgzdiņa grāmatu Knorke, jeb Tobiass un Fufū meklē Mocartu.

“Bērnu grāmatas ilustrācija bērnam ir pirmais iespaids par grāmatu, bet grāmatas ilustratoram tas ir veids kā izteikt sevi... ”, saka Signe Ērmane. Māksliniece ļaus Dzejas dienu apmeklētājiem ielūkoties bērnu grāmatu ilustrāciju pasaulē, atklājot savu izstādi un vadot meistardarbnīcu par grāmatu ilustrāciju veidošanu.

Pulksten 16.00 Dzejas dienas turpināsies Randenē, kur no 1869. līdz 1872. gadam  dzīvoja Pliekšānu ģimene. Muižas apbūves komplekss līdz mūsdienām nav saglabājies, bijušo māju vietā redzama tēlnieka Igora Dobičina veidotā piemiņas zīme.

Atceroties Raiņa devumu Latvijas brīvvalsts veidošanā, Dzejas dienu viesi, tiks aicināti iesiet vainagā lentīti ar savu vēlējumu Latvijai simtgadē. Kopā ar Kalkūnes pagasta vokālo ansambli “Zariņi”, dziesmām skanot, vainags tiks novietots uz plosta un palaists Daugavā.

Svētku noslēgumā paredzēta uz ugunskura vārītas zupas baudīšana Daugavas krastā.

Tradicionāli, Dzejas dienu svinības Raiņa mājā Berķenelē nenotiek tikai vienu dienu: 14. septembrī pulksten 11.00 aicināti Latgales skolu 2.-12.klašu audzēkņi piedalīties skatuves runas konkursā “Zelta sietiņš”. Pēc konkursa Raiņa mājā tiks atklāta  Šveices biroja  izstāde-instalācija BuchBasel (Grāmatu Bāzele). Izstādes autore Elīna Hrščanoviča pastāstīs konkursa dalībniekiem par iespaidiem no  literārā festivāla Bāzelē (Šveice).

Projektu atbalsta: Latgales reģiona attīstības aģentūra, Valsts kultūrkapitāla fonds, A/S Latvijas valsts meži, Daugavpils novada Kultūras pārvalde un Kalkūnes pagasts.

Raiņa māja Berķenelē
tālr.:2972200, 26638038
www.rainamaja.lv

"Sportā rodas prieks" Kalupē