„Dvēseles lidojums” Ambeļos

Ambeļu pagasts

Ambeļu pagastā ir daudz čaklu un talantīgu cilvēku. Šoreiz vēlos iepazīstināt Jūs ar Skaidru Kokinu. Viņai ir medicīnas darbinieka izglītība, un daudzus gadus viņa strādā ātrās palīdzības dienestā. Tas ir darbs, kas prasa ārkārtīgu precizitāti un atbildību. Pēc darba maiņas rodas emocionālās atslodzes nepieciešamība. Skaidra atradusi sev tīkamu nodarbi – izšūšanu krustdūrienā.

Pareizi saka, ka izšūšanas meistares redz apkārtējo pasauli savādāk. Tas ir sava veida skatiens caur adatas aci, kad parastas lietas pārvēršas burvju lietās.

21. aprīlī Ambeļu bibliotēkas foajē norisināsies autores darbu izstādes atklāšana. Tā ir Skaidras debija, un viņa ir ļoti satraukta. Šajā pavasara dienā ir pulcējušies tuvinieki un draugi, lai atbalstītu čaklo meistari.

Izstādē redzamie darbi ir izpildīti krustdūrienā un pērlīšu izšūšanas tehnikā. Tā uz neliela auduma gabala, pateicoties daudzkrāsainiem diegiem un pērlītēm, parādās klusā daba, lauku ziedu pušķi, ainavas un dzīvnieki. Šādu gleznu radīšana prasa daudz laika un pacietības – tik daudz nokrāsu, ēnu un zaigošanas. Katrs darbs – tā ir pasaku pasaule, kas ir radīta ar siltumu un mīlestību, ar milzīgu vēlmi padarīt mūsu dzīvi brīnumaināku un skaistāku!

Pateicība dalībniekiem un apmeklētājiem par atbalstu!

Izstāde būs pieejama bibliotēkā no 21.aprīļa līdz 19.maijam darba dienās.

Materiālu sagatavojusi bibliotēkas vadītāja Zoja Rubene.

Karims Ragabs Elvanī – skaļās lasīšanas čempions novadā